Російський активіст, якого судили за підтримку Савченко, попросив в України політичного притулку

Невдовзі відбудеться співбесіда, за результатами якої вирішиться це питання.

Громадський активіст з Російської Федерації Олександр Шелковенков, який брав участь у акціях на підтримку Надії Савченко і отримав 45 діб арешту за це, просить політичного притулку в України. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Повідомляється, що 9 травня поточного року Шелковенков прибув на російсько-український кордон, на пункт пропуску "Велика Писарівка" та просить політичного притулку.

Справу взяла під контроль регіональний координатор Уповноваженого у Сумській області Ірина Білик – вона тримала постійний зв'язок із керівництвом Сумського прикордонного загону, працівниками міграційної служби, управління СБУ в Сумській області та особисто із Олександром Шелковенковим.

Активіст оформив всі необхідні документи і пройшов передбачені законом процедури, після чого Олександр зміг поїхати до Києва, де його зустріли київські волонтери.

18 травня Шелковенков проходитиме співбесіду, за результатами якої буде вирішено питання надання йому політичного притулку.

Тверський суд Москви засудив Шелковенкова до 45 діб арешту наприкінці січня минулого року. Разом з ним засудили ще кількох активісток, але Олександр отримав найсуворіше покарання, оскільки не один раз брав участь у подібних акціях. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: