Російський депутат вимагає "різкої зміни підручників історії в Україні"

Прокремлівський політолог заявив, що викладання української історії українським дітям - "це не внутрішня справа України", а останні 15 років "меншість навязувала свою волю більшості"

Російський політолог, депутат Державної думи Росії від пропутінської партії "Єдина Росія" Сергій Марков вважає "важливим завданням" "різку, радикальну зміну підручників історії в сучасній Україні", бо, на його думку, "вони сфальсифіковані".

Про це Марков заявив журналістам у Севастополі за підсумками засідання регіонального відділення Громадської організації "Центр соціально-консервативної політики", на якому розглядалася така тема, як "Роль великої Перемоги в історії братніх народів СРСР". На думку Маркова, "не може йтися про те, що це - внутрішня справа України. Ми не дозволимо, аби через ці підручники на нас, росіян, нацьковували ненависть молодого покоління. Ми повинні добитися, аби ці підручники відповідали історичній правді. Це, до речі, європейський підхід. Ми - європейці. А ті, хто писав ці підручники - вакарчуки, ющенки - вони антиєвропейці".

Марков також заявив, що твердо стоїть "на позиціях демократії, європейського вибору України й Росії, дружби між народами", і вважає, "що одна з найважливіших проблем сучасної України - та, що тут упродовж 15 років меншість намагалася нав`язати свою волю більшості народу". І зараз, як сказав політолог, "слава Богу, до влади приходить більшість. Ця більшість повинна знайти в собі мужність змусити всіх діяти згідно із законом".

Нагадаємо, що новий український міністр освіти і науки Дмитро Табачник вирішив запровадити нову концепцію викладання історії України в школах, яка, за його словами, базуватиметься на антропоцентричному підході - вивченні історії з позиції особистості, а не певної етнічної групи.

"Така подача матеріалу зробить підручник неконфліктним і гуманним. Брехні в історії більше не буде!" - заявив Табачник.

При цьому він пообіцяв повернути в підручники термін Велика Вітчизняна війна. "Переконаний, що під час Великої Вітчизняної війни не було ніякої третьої сили. Була антигітлерівська коаліція, і був гітлерівський Рейх, і його союзники-сателіти, і озброєні формування, які створювалися з місцевих громадян на окупованій території - це колабораціоністи", - сказав Табачник.

Читайте також: 

Міносвіти готує нову концепцію подачі історії України 

Білорусь запропонувала створити єдиний підручник історії країн СНД 

Табачник вимагає писати підручники з історії "без етноцентризму" 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: