Російський газ подешевшає для українців

Глава Кабміну Микола Азаров повідомив, що Украіна і Росія пішли на обопільні поступки, в результаті яких ціну на російський газ буде знижено.

Ціну на російський газ для України буде знижено, повідомив глава Кабінету міністрів України Микола Азаров.

Прем'єр-міністр розповів лише про два пунктах майбутніх змін. За його словами, на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетної та соціальної, пише "Дзеркало тижня".

За словами Азарова, в жовтні фахівці обох країн підготують необхідні документи, і в листопаді домовленості президентів будуть юридично зафіксовані.

Якою на даний момент є собівартість прокачки російського газу і якою може бути знижка, повідомлено не було. Також прем'єр не уточнив, як будуть імплементовані домовленості президентів: за допомогою підписання нового основного договору або ж через додаткову угоду.

На засіданні Кабінету міністрів не було повідомлено, чи будуть стосуватися майбутні зміни формули розрахунку вартості газу, принципу "бери або плати", гарантій Росії за обсягами прокачування і української ГТС.

Зазначимо, 25 вересня у ряді російських ЗМІ з’явилася інформація про те, що Росія поступилася Україні і відкинула ідею втягувати країну у Митний союз.

Як повідомлялося, в підмосковній резиденції Завидово 24 вересня відбулися переговори президентів Росії та Україні - Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва - з врегулювання газової проблеми і щодо перспектив вступу України до Митного Союзу.

Пізніше до президентів приєднався прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

За інформацією прес-служби президента України, сторони обговорили широке коло питань двостороннього співробітництва між Україною та Росією, зокрема питання у сфері транзиту і постачань газу в Україну.

"У ході переговорів досягнуто суттєвого прогресу, що дає підстави сподіватися на досягнення найближчим часом конкретних результатів в інтересах обох країн", - сказав тоді Янукович.

Читайте також:

ЗМІ: Росія відмовилася від ультиматуму і поступилася Україні 

Газові переговори: між Росією і Україною досягнуто суттєвого прогресу

Україна уклала першу угоду з Митним союзом

Газові переговори: між Росією і Україною досягнуто суттєвого прогресу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: