Російський омбудсмен має надати довідки про стан здоров'я Сенцова і Балуха - Денісова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона розповіла про ситуацію з взаємним відвідуванням ув'язнених, про які президенти України і РФ домовились ще у червні.

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова заявила, що омбудсмен РФ Тетяна Москалькова пообіцяла 12 вересня надати медичні довідки про стан здоров'я політв'язнів Олега Сенцова і Володимира Балуха.

Про це вона повідомила у Facebook.

Поговорила з Тетяною Москальковою. Мова йшла про долі українських політв’язнів, з родинами яких я сьогодні...

Опубліковано Людмилою Денісовою Вівторок, 11 вересня 2018 р.

"Тетяна Москалькова пообіцяла уже завтра (12 вересня - ред.) передати мені медичні довідки про стан здоров'я політв'язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха.

Документи підпишуть незалежні експерти у сфері охорони здоров'я після повного огляду хлопців, які голодують 121 і 177 день відповідно", - зауважила український омбудсмен.

Вона розповіла про ситуацію з взаємним відвідуванням ув'язнених, про які президенти України і РФ домовились ще у червні.

"Спробуємо з уповноваженим в РФ синхронно поїхати до Володимира Балуха та Кирила Вишинського, стан здоров'я яких нещодавно різко погіршився. Сподіваюся, цього разу домовленості ми втілимо у життя", - підкреслила вона.

Також уповноважений ВР з прав людини повідомила, що обговорювала з Москальковою долю політв'язнів, яких утримують у Сімферопольському СІЗО, - Сервера Зекірьяєва, Сейрана Салієва та Тімура Ібрагімова.

Фотогалерея У Києві під російським посольством відбулась акція на підтримку Сенцова (8 фото)

"Хлопців утримують у Сімфоропольскому СІЗО. За рік батьки так і не побачилися з синами, а дружини - з своїми чоловікам. Тож я попросила уповноваженого в в РФ посприяти цим зустрічам", - зазначила Денісова.

"Окрім цього, з'явилася інформація, що бранців, ув’язнених в Ростовських СІЗО, можуть етапувати до Криму. Тоді існуватимуть такі ж ризики роз'єднання рідних. Ми не можемо цього допустити.

Саме тому я попросила омбудсмена в РФ перевірити цю інформацію та якомога скоріше підтвердити або спростувати її", - резюмувала вона.

ВідеоОлег Сенцов написав заповіт на свою творчість - сестра

Звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів на конференції ОБСЄ у Варшаві закликав голова американської делегації Майкл Козак. Присутнім він нагадав, що стан здоров'я Сенцова – небезпечний для його життя, і Росія має негайно відпустити бранця. Під час засідання зо два десятки правозахисників влаштували мовчазний протест. Сам ув'язнений режисер у щасливий кінець своєї історії не вірить і написав заповіт на свою творчість - про це йдеться у його листі до сестри. 

Олег Сенцов написав заповіт на свою творчість - сестра

5 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою її припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна про помилування. За даними адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія і проблеми з серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається.

Залиште свій коментар

Вибір редакції