Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський суд залишив українського політв'язня Костенка під вартою

Відповідно до роз'яснень Верховного Суду РФ перелік підстав для відмови є вичерпним, і в нього не входить перебування на спецобліку.

В Росії Кірово-Чепецький райсуд відмовив українському активісту Майдану, кримчанину Олександру Костенку в заміні або пом'якшенні покарання у вигляді двох років позбавлення волі.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав його адвокат Дмитро Сотников.

"Причина не пов'язана з законом. Згідно з роз'ясненнями Верховного Суду РФ, перелік підстав для відмови вичерпний, і в нього не входить перебування на спецобліку.

Але, незважаючи на те, що характеристики були виключно позитивні, Костенку все ж не замінили покарання через спецоблік "схильний до втечі", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, на думку адвоката, це було спричинено тим, що Костенко відмовився співпрацювати з ФСБ.

Він також прокоментував слова колишнього російського в'язня Геннадія Афанасьєва про те, що Костенко може втратити руку, яку йому зламали під час затримання. Він повідомив, що лікарських документів не бачив. Однак зазначив, що довіряти висновкам лікарів до кінця не варто.

"Протезування суглоба - це все ж дещо інша операція. Проте спростовувати цю інформацію вважаю безглуздим хоча б тому, що я не медик, а папір - це всього лише папір, який відображає суб'єктивний погляд лікаря. Перед лікарем же стоїть чітке завдання: написати такий папір, через яку людина може "сидіти", і з якої його не треба буде катати з Кірово-Чепецький через пів Росії в Москву або Пітер - саме там можуть робити складні операції з протезування", - поянив адвокат.

Нагадаємо, російська влада звинувачує активіста Костенка в тому, що він 18 лютого 2014 року завдав тілесних ушкоджень кримському співробітнику "Беркута".

ВідеоРосійський суд відмовив Олександру Костенку в умовно-достроковому звільненні

Залиште свій коментар

Вибір редакції