Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Губернатор Донеччини розповів про намір депутатів від правлячої коаліції ухвалити скандальний закон про мови після виборів.

У листопаді поточного року Верховна рада ухвалить закон про мови, який узаконить використання російської мови на території України. Про це на прес-конференції повідомив глава Донецької облдержадміністрації, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк.

"Я упевнений, що у листопаді закон щодо використання російської мови на території України буде однозначно прийнято", - сказав губернатор.

За його словами, тому, швидше за все, на сесії облради недоцільно розглядати це питання. Близнюк відзначив, що його слова обґрунтовані особистими запевненнями народних депутатів.

"У розмові з нашими народними депутатами я одержав заяву такого плану, що, як мінімум, у листопаді цей закон буде прийнято", - пояснив глава обладміністрації.

При цьому він додав, що і сьогодні в регіоні не забороняється спілкуватися і вести документацію російською мовою, у тому числі і представникам влади.

"Я не заперечую, ми не намагатимемося говорити там щось... Ми працюватимемо так, як працювали, працювати з документацією російською мовою, і обласна рада це робить сто відсотків. Спілкуємося ми вільно російською мовою, і ніхто нам замок на рот не повісить", - сказав Близнюк.

Він також підкреслив, що всі свої обіцянки щодо захисту російської мови в Україні Партія регіонів виконає.

"Люди мають абсолютно чітко розуміти, що Партія регіонів, сказавши, приведе це (питання про захист російської мови) до логічного завершення", - зазначив глава Донецької ОДА.

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Читайте також:

Українська політика та російська література (до законопроекту Єфремова - Симоненка)

Могилянка: закон про мови вб'є українську

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

ПР: молодь Західної України хоче навчатися російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: