Росію попросили активніше зміцнювати російську мову в Україні

Росія мусить витрачати набагато більше грошей, набагато більше людських ресурсів, заради зміцнення російської мови в Україні, - заявив генеральний консул РФ у Сімферополі, додавши, що "цього всі прагнуть".

Росія повинна активніше сприяти зміцненню російської мови в Україні. Про це заявив генеральний консул РФ у Сімферополі Володимир Андрєєв у ході кримської конференції "Культурно-мовне розмаїття України - чинник стабільності та випереджального розвитку".

"Російська Федерація має бути набагато активніша і енергійна у просуванні питань зміцнення російської мови, зокрема в Україну", - сказав Андрєєв.

При цьому генконсул зазначив, що питання російської мови потрібно ставити цивілізовано, юридично вивіривши у межах офіційних російсько-українських відносин.

"Природно, на це Російська Федерація має витрачати набагато більше грошей, набагато більше людських ресурсів. І це, повторю, буде не якимсь політичним чинником впливу, а серйозним вирішальним внеском у розвиток взаєморозуміння, співробітництва між народами, до чого, я думаю, ми всі прагнемо", - заявив він.

Разом з тим Андрєєв підкреслив, що він виступає за надання в Україні російській мові статусу другої державної.

"Я півроку тут, у Криму. Я не фахівець у мовознавстві, але для мене незрозуміло, я не зустрів аргументів, які б мені пояснили з моїм досвідом радянської і російської людини, чому російська мова не може бути другою державною в Україні?"- сказав дипломат.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр Борис Колесніков заявив, що до кінця свого президентського терміну Віктор Янукович має зробити російську другою державною.

Читайте також:

ПР: російська мова мусить стати другою державною до кінця терміну Януковича

Фаріон: закон про мови – право на деградацію, дегенерацію і яничарство

Затулін: в Україні треба усунути конкурентів російської мови

Янукович: українська і російська мови не дуже відрізняються

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: