Росію просять прибрати за собою

Молоді прихильники БЮТ пікетували генконсульство Росії у Львові з вимогою визнати провину за забруднення Чорного моря і відшкодувати збитки.

Прихильники молодіжної організації партії "Батьківщина" - "Батьківщина молода" - встановили пластмасовий таз з мазутом перед воротами генерального консульства Росії у Львові, вимагаючи визнати провину Росії в забрудненні Чорного моря в районі Керченської протоки.

В акції протесту взяли участь близько 50 чоловік.

Вони скандували "Чорне море почорніло - нам мазуту там налили!", а також тримали прапори "Батьківщини", Блоку Юлії Тимошенко й плакати "Росія, визнай свою провину, будь відповідальною!", "Росія, прибери за собою!".

Лідер облорганізації "Батьківщини молодої" Наталія Лаврецька у своєму виступі сказала, що визнання Росією своєї провини в забрудненні моря й відшкодування нею збитків стане гарним прикладом добросусідських відносин між двома державами.

Зі слів Лаврецької, учасники акції протесту оцінюють суму збитків, завданих Росією Україні, на 1 млрд. гривень. Вони погрожують новими акціями протесту у випадку невиплати цієї суми.

Радник-консул консульства Російської федерації Аврам Вранчану повідомив учасникам пікету, що зараз обставини інциденту в Керченській протоці вивчає україно-російська комісія, до складу якої входять і вчені.

Зі слів Вранчану, про відшкодування збитків можна говорити тільки після того, як провина Російської федерації буде доведена.

Як повідомляв iPlus, 11 листопада через шторм у Керченській протоці розколовся танкер "Волгонефть-139", який перевозив 4 тис. тонн мазуту, і затонули суховантажні судна з сіркою "Вольногорськ" і "Нахічевань", біля мису Меганом у районі Судака викинуло на берег суховантажне судно з сільгосптехнікою "Віра Волошина" і біля берегів Севастополя затонуло суховантажне судно "Ізмаїл", яке перевозило металобрухт, також затонуло у південній частині Керченської протоки суховантажне судно "Ковель" (прапор Росії), яке перевозило 2,1 тис. тонн сірки.

Росія оцінює збитки, завдані навколишньому середовищу в результаті катастрофи суден, на 267 млн. доларів. Ця сума є на 30% більшою за ту, яку вимагають мітингувальники.

Міністерство закордонних справ України має намір звернутися до Росії з проханням відшкодування збитків, завданих в результаті екологічної катастрофи в Керченській протоці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: