Росію звинуватили в тиску на ПАРЄ щодо Голодомору в Україні

"Наша Україна" закликала ПАРЄ визнати Голодомор в Україні геноцидом, незважаючи на тиск з боку російських представників.

Партія "Наша Україна" заявила про тиск на депутатів Парламентської асамблеї Ради представників та інституцій Російської Федерації для невизнання Голодомору в Україні геноцидом.

“Ми розуміємо, що на депутатів ПАРЄ здійснюється серозний тиск з боку представників та інституцій Російської Федерації, яка в останні роки взяла курс на “відбілення” особи Йосипа Сталіна”, - наголошується в заяві партії напередодні парламентських слухань у ПАРЄ щодо Голодомору в Україні, котрі заплановані на 26-30 квітня.

В “Нашій Україні” очікують, що ПАРЄ під час розгляду даного питання керуватиметься не брехливими сталінськими концепціями про те, що у голоді 1932-1933 рр. на території України винна посуха і "перегини на місцях", а враховуватиме нові незаперечні докази щодо штучного і цілеспрямованого характеру організованого Голодомору.

Зокрема, рішення Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р., який визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді української національної групи у 1932-1933 рр. шляхом штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення, а також висновки науково-демографічної експертизи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи НАН України щодо людських втрат України внаслідок вчиненого геноциду.

”Будь-які інші підходи окрім визнання Голодомору геноцидом українське суспільство розцінюватиме як такі, що суперечать історичній правді та спрямовані на часткове виправдання злочинців”, - зазначається в заяві.

В “Нашій Україні” наголошують, що історично справедливе рішення з даного питання є важливим не лише для України, а й для самої ПАРЄ, оскільки воно покаже на скільки ця європейська інституція самостійна в ухваленні своїх рішень і не піддається зовнішнім кон’юнктурним впливам.

У заяві також зазначається, що Голодомор як злодіяння тоталітарної системи повністю відповідає поняттю геноциду, що міститься у резолюції ООН 1946 року, Конвенції ООН 1948 року про попередження злочину геноциду і покарання за нього і у Римському статуті Міжнародного кримінального суду 1998 року.

“Наша трагедія має стати застереженням для усіх націй. Якщо світ не засвоїть страшного уроку, не засудить організаторів Голодомору, не визнає його актом геноциду, подібні масові злочини зможуть повторюватися знову і знову – в інші часи, в інших куточках земної кулі", - наголошується в заяві.

У “Нашій Україні” нагадують, що Голодомор в Україні став однією з найбільших гуманітарних катастроф в історії людства. За оцінками істориків, за неповний рік – з осені 1932 до початку літа 1933 року – від штучно організованого голоду в Україні вимерло від 10% до 25% населення. У пік цієї трагедії вмирало 17 людей щохвилини, тисяча – щогодини, 25 тисяч – щодоби.

Зазначимо, що в березні в Україні було програно перший в історії суд про заперечення Голодомору. Районний суд Новоазовська Донецької області виправдав журналіста, який публічно засумнівався, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.

Читайте також:

Янукович не поверне на свій сайт розділ про Голодомор

В Україні програно перший в історії суд про заперечення Голодомору

З сайта президента зник розділ про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: