RosUkrEnergo скупило облгази

Фірташ розповів, що компанія RosUkrEnergo купила 75% українських облгазів.


Компанія RosUkrEnergo, 50% якої належить російському "Газпрому", підтверджує, що придбала контрольні пакети ряду українських газопостачальних компаній (міськ- і облгази). Це дозволило їй сконцентрувати 75% ринку поставки природного газу кінцевим споживачам.

Про це в інтерв'ю російській газеті "Ведомости" повідомив власник 45% акцій RUE український бізнесмен Дмитро Фірташ.

"Потрібно розуміти, що RosUkrEnergo придбала контрольні пакети облгазів в Україні і контролює 75% обсягу продаваного газу в Україні (майже 50 млрд. куб. м газу на рік). Газ реально продає не "Нафтогаз" України", а облгази", - сказав Фірташ.

Фірташ підкреслив, що, на відміну від колишніх посередників під час поставок газу до України ("Ітера" і Eural Trans Gas), RosUkrEnergo змогла перебудуватися і зайти на внутрішній ринок України.

"Хай би що ми говорили, Україна - це величезний ринок. Я вважаю, що RUE зробила гарну роботу для організації поставок газу на Україну і збору грошей для розрахунків з "Газпромом", - сказав Фірташ.

Раніше про придбання RUE облгазів не раз писали український ЗМІ, але офіційних підтверджень не звучало.

Оскільки 50% RUE належить безпосередньо "Газпрому", російський монополіст виходить на ринок поставки газу безпосередньо споживачам, як і в ряді країн Європи.

Раніше Фірташ розповів, що RosUkrEnergo щороку дотувала Україну приблизно на 1 мільярд доларів і ніколи не заробляла на Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: