RosUkrEnergo: Україна винна за газ понад 3 млрд. дол.

Заборгованість України за газ на 1 січня 2009 року становитиме 3 мільярди 200 мільйонів доларів, заявив власник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ.


Він нагадав свою історію стосунків з Юлією Тимошенко, зокрема те, що RosUkrEnergo намагалися відлучити від постачань газу.

Відповідаючи на питання, чому заяви прем'єр-міністра "були локально спрямовані у вашу сторону", бізнесмен сказав, що "якщо ви подивитеся історію наших взаємин, перша історія - це газова історія ... Давайте пригадаємо, що відбувалося. Вона (Тимошенко) говорила, що все буде добре, що буде зрозуміла ціна, все буде прозоро. А зараз Україна має 3 мільярди 200 мільйонів борг на 1 січня 2009 року. Розрахувалися лише на 1 мільярд доларів", - відзначив бізнесмен.

"Тепер ми чуємо, що грошей немає, нічого не немає, і не розуміємо, що робити. Але потрібно поставити інше питання. Куди поділися ті гроші, які отримали (НАК "Нафтогаз") за проданий газ і куди вони пішли?", - запитав Фірташ.

Фірташ назвав "риторичним" питання про те, чи залишиться RosUkrEnergo посередником при постачанні газу у 2009 році.

"Ми обговорюємо це питання щорічно і давайте подивимося, як все закінчиться. Насправді, ситуація складна. Україна ніколи, починаючи з 1995 року - до речі, коли ще було ЄЕСУ (очолюване Юлією Тимошенко) - ще не робила таких великих боргів. Тому, моя думка, будуть складні переговори. Для Росії буде складним ухвалення рішення, тому що потрібно розуміти, як закриватимуться ці борги", - сказав Фірташ.

Раніше називалася сума у 2,1 млрд. дол., які Україна винна за газ. 19 грудня уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Україна розрахувалася за газ.

Нагадаємо, вчора Фірташ заявив, що подає до суду на Юлію Тимошенко за звинувачення у махінаціях банку "Надра".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: