RosUkrEnergo вимагає від "Нафтогазу" два мільярди

RosUkrEnergo вимагає компенсацію за невчасну оплату газу та втрати через відмову "Нафтогазу" підняти газ з сховищ і транспортувати його до кордону.

Швейцарська компанія RosUkrEnergo, співвласником якої є український бізнесмен Дмитро Фірташ, уточнила позовні вимоги до "Нафтогазу України".

Після підрахунків з'ясувалося, що сума претензій до української нафтової компанії перевищила два мільярди доларів.

Відповідний позов був поданий в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 3 січня 2009 року. Суть позову зводилася до змушення "Нафтогазу" виконати зобов'язання по транзиту газу європейським партнерам RosUkrEnergo відповідно до укладених раніше контрактів.

Як виявилося, близько мільярда доларів RosUkrEnergo вимагає як компенсацію за невчасну оплату газу, який було поставлено в грудні 2008 року. Спочатку сума вимоги складала 614 мільйонів доларів.

У суму ще близько мільярда доларів Фірташ оцінив втрати своєї компанії через відмову "Нафтогазу" підняти газ з сховищ і транспортувати його до кордону в січні 2009 року. На той момент RosUkrEnergo вже перестала бути постачальником газу в Україну.

В результаті RosUkrEnergo не змогла виконати свої контрактні зобов'язання перед клієнтами в Польщі і Румунії.

Розгляд справи призначено на тиждень з 25 червня по 1 липня, точна дата поки не визначена.

Представники в Стокгольмському суді і прес-секретар Rosukrenergo Андрій Батогов від коментарів відмовився, але офіційний представник "Нафтогазу" Валентин Землянській підтвердив, що RosUkrEnergo уточнила суму вимог в 2 мільярди доларів.

"Газпром", якому належать 50% акцій RosUkrEnergo, займає "нейтральну позицію" щодо розгляду.

У свою чергу, Фірташ не став подавати до суду на російського газового монополіста, з відома якого 10 мільярдів кубометрів газу, які спочатку належали RosUkrEnergo були переведені на баланс "Нафтогазу".

Після того, як Rosukrenergo з січня втратила право на поставки газу в Україну, Дмитро Фірташ виявився втягнутий в цілу низку судових процесів.

Крім процесу в Стокгольмі проти "Нафтогазу" його структура Mabofi Holdings Limited судиться в Угорщині проти відчуження трейдерськой компанії Emfesz, що належала їй, на користь швейцарської Rosgas.

Крім того, 1 червня Київський господарський суд ухвалив рішення про ліквідацію дочірньої структури RosUkrEnergo (50%) - ЗАТ "УкрГаз-Енерго" за домовленістю акціонерів компанії.

Нагадаємо, після передачі газу державному підприємству НАК "Нафтогаз України" Служба безпеки України порушила кримінальну справу за підозрою в розкраданні більш ніж 6 млрд кубометрів природного газу на суму 7 млрд 500 млн гривень.

В межах справи в офісі "Нафтогазу" були проведені обшуки. Проте згодом дії СБУ були визнані судом незаконними.

Окрім того було скасовано постанову СБУ про порушення кримінальної справи проти працівників митниці та НАК "Нафтогаз України", які займалися розмитненням 11 млрд кубометрів газу, на які претендувала компанія RosUkrEnergo.

Читайте також:

Суд остаточно ліквідував скандального газового посередника

Фірташ попросив Європу захистити його від України

"Газпром" відібрав у Фірташа угорський енергоринок

СБУ: іноземці намагаються захопити 20 українських облгазів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: