Розбіжності в результатах exit-poll пояснили різницею між селом та містом

Соціологи здивовані значними розбіжностями у результатах exit-poll, але пояснюють це різними процентами даних, отриманих від виборців з сіл та міст.

Exit-poll
Дані різних еxit-poll щодо лідерів гонки різняться
Результати exit-poll на президентських виборах різняться один від одного так само істотно, як це було під час виборів 2004 року.

Попередні результати соціологів Київського міжнародного інституту соціології та центру Разумкова істотно розбіглися з даними інших exit-poll.

Найбільша розбіжність зафіксована між лідерами Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко - від 4% до 10%.

Похибка може критися між у різниці між активністю селян та мешканців міста, припускає соціолог Ірина Бекешкіна.

"Якщо сільських проголосувало більше, ніж ми планували, то частка сільського населення у нашій вибірці може бути більше, ніж у структурі населення. А оскільки у сільському населенні перемагає Тимошенко, то це означає, що Тимошенко "підросла" більше", - пояснила Бекешкіна.

Керівники національного exit-poll заявляють, що не мають сумнівів у правдивості своїх даних і готові до будь-якої перевірки.

"Наше опитування відповідає найвищим світовим стандартам, ми спеціально запрошували російських спостерігачів, і з Польщі, які дивились і методику і як працюють інтерв’юери. Так що ми спокійні", - прокоментував ситуацію керівник фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.

Нагадаємо, що кандидат на посаду президента Юлія Тимошенко уже встигла пов’язати різницю у результатах exit-poll з технологіями фальсифікацій. Віктор Янукович запропонував почекати.

За результатами опрацювання 0,48% протоколів дільничних виборчих комісій, за Віктора Януковича проголосували 33,99% виборців, за Юлію Тимошенко - 29,50% за Сергія Тігіпка - 8%, за Арсенія Яценюка - 6,15%, за Віктора Ющенка - 7,14%, за Петра Симоненка - 3,95%, за Володимира Литвина - 3,14%. Не підтримали жодного кандидата 1,75%.


Читайте також:

В Секретаріаті президента п’яте місце Ющенка назвали поразкою демократії

Первинні результати виборів президента

Вибори 2010 стали рекордними за кількістю брудних піар-технологій

За даними усіх exit-poll у другому турі змагатимуться Янукович і Тимошенко

 

ВідеоСкандал з результатами exit-poll

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: