"Розділені": ТСН покаже спецпроєкт про шлях країн, території яких були захоплені

Дата публікації
Перегляди
423
"Розділені": ТСН покаже спецпроєкт про шлях країн, території яких були захоплені

Спецкореспондентка ТСН Неллі Ковальська побувала в Ірландії, Кіпрі, Німеччині, Колумбії та Молдові, щоб розповісти про непростий шлях, який пройшли ці країни.

26 липня о 19.30 в ефірі ТСН на телеканалі "1+1" відбудеться прем'єра спецпроєкту "Розділені". Це 5 авторських мініфільмів про країни, які за різних обставин були розділені, а їхні частини - окуповані. У спецпроєкті глядачі побачать на прикладі конкретних країн, як військово-політичні амбіції впливають на життя громадян та їхні долі. Як зараз живуть мешканці Кіпру, Молдови, Колумбії, Німеччини та Ірландії, про що мріють та чи змінили своє ставлення до ситуації, у яку потрапили. 

Презентація проєкту «Розділені» про шлях країн, території яких захоплювали

Спецкореспондентка ТСН Неллі Ковальська побувала в Ірландії, Кіпрі, Німеччині, Колумбії та Молдові, щоб розповісти про те, за яких обставин були розділені, а їхні частини - окуповані. У спецпроекті глядачі побачать на прикладі конкретних країн, як військово-політичні амбіції впливають на життя громадян та їхні долі. Як зараз живуть мешканці Кіпру, Молдови, Колумбії, Німеччини та Ірландії, про що мріють та чи змінили своє ставлення до ситуації, у яку потрапили.

Опубліковано ТСН Четвер, 22 липня 2021 р.

Авторкою проєкту стала спецкореспондентка ТСН Неллі Ковальська. Протягом півтора року вона з командою ТСН шукала героїв, домовлялась та проводила зйомки у 5 країнах. Героями сюжетів стали учасники подій, які колись стріляли одне в одного, політики, які ухвалювали доленосні рішення, мешканці, які стали заручниками ситуації. Журналістка запитала, як вони оцінюють свої дії зараз та чи жалкують про ухвалені або неухвалені рішення.

Спецкореспондентка ТСН Неллі Ковальська

"Цей спецпроєкт – своєрідна подорож у часі. Ми намагались показати справжні історії, без прикрас. Чому вони стались, як розвивались та чим закінчились. Ми хотіли донести, що у кожному військовому конфлікті завжди є людська складова, зламані долі, незворотні наслідки. Цей проєкт однозначно про людей та про те, як військово-політичний конфлікт змінює життя", - розповіла Неллі Ковальська. 

У проєкті покажуть досвід Німеччини, яка пережила розділення Берлінською стіною. Які випробування пройшли люди, коли опинилися по різні боки стіни в одній країні, як ризикували життями, щоб побачити рідних із іншої частини, та чи "впала стіна" з часом у їхній свідомості. Чи почуваються вони єдиною нацією зараз, чи досі попри відсутність фізичних стін живуть ніби в різних країнах?

У Колумбії журналістці вдалося взяти інтерв’ю у колишнього президента Хуана Сантоса, який уклав мир з найбільшим повстанським угрупованням, що воювало з урядом від 1964 року. За це він отримав Нобелівську премію миру. Та чи принесло це бажаний мир країні? Команда ТСН побувала у так званому реабілітаційному таборі повстанців, які фактично залишились жити у джунглях, та зняла там кадри, які ще ніколи не були показані на українському телебаченні. Чи можлива соціалізація мешканців цього табору, та чи реально "повернутись із війни" - дивіться у спецпроєкті "Розділені".

Глядачі побачать історію та наслідки конфлікту турків та греків на Кіпрі. Спеціально для ТСН мешканці цих територій поділилися історіями про те, як в один момент через військовий конфлікт втратили родини та домівки. У сюжеті покажуть чоловіка, який спромігся відсудити майно, що залишилось на окупованій території, створивши єдиний подібний прецедент у світі. Завдяки ТСН чоловікові вперше за довгі роки вдасться зайти у рідний дім. 

На прикладі досвіду Ірландії ТСН продемонструє, чи є ціна у компромісу та чи можливе мирне врегулювання конфлікту між людьми, які нещодавно вважали одне одного запеклими ворогами.  

На прикладі Придністров’я проєкт актуалізує важливість національної єдності у будь-якій країні. ТСН покаже інтерв’ю колишнього президента Молдови Мірча Снєгура, який брав участь у подіях. У сюжеті глядачі побачать історію чоловіка, який спочатку воював на боці самопроголошеної республіки. Як вплинули на його життя політичні переконання, чим довелося пожертвувати та що змінило його ставлення до ситуації зараз - скоро на 1+1.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, цей проєкт надзвичайно актуальний та піднімає важливі  політико-соціальні питання в Україні та світі.

"Це – просто колосальна робота.  У кожній з історій можна знайти певні аналогії, можливо навіть підказки,  які рішення варто і не варто приймати будь-якій країні на своєму шляху. І ситуація, яка відбувається у нас нині, може у будь-який момент трапитись у сусідніх країнах. Це може відбутися за сценарієм Придністров’я, Криму чи так, як це сталось у Донецькій та Луганській області. Тому громадянам варто розуміти реалії та усвідомлювати варіанти розвитку майбутнього країни", -  підкреслив Олексій Данілов. 

Під час підготовки "Розділених" команда ТСН консультувалася з міністерствами, посольствами експертами, істориками, філософами країн, про які йдеться у спецпроєкті. Проєкт створений за участю експертів меморіального комплексу "Берлінська Стіна", Музею Берлінського муру "Чекпойнт Чарлі", Інституту пам’яті у Колумбії.

ТСН продовжує інформаційно-освітню місію і, дотримуючись високих стандартів, забезпечує глядачів якісним інформаційним контентом.

Дивіться спецпроєкт "Розділені" від 26 до 30 липня у вечірньому випуску ТСН о 19.30 на 1+1. Сайт ТСН.ua буде показувати онлайн на своїх сторінках у соцмережах.

Дата публікації
Перегляди
423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email