Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Роздивляйтеся упакування та оцініть зовнішній вигляд: Супрун розповіла, як відрізнити підроблені ліки

Обов’язково повідомляйте про підозрілу медичну продукцію в державні органи.

Якщо ліки, які ви приймаєте, не дають ефекту, хоча раніше допомагали, то одна з можливих причин — це підробка. ВООЗ зазначає, що фальсифікована медична продукція зустрічається серед препаратів усіх основних терапевтичних категорій. Об’єктом для фальсифікації можуть стати як генерики, так і оригінальні препарати. Це можуть бути як дуже дорогі ліки проти раку, так і звичайні знеболювальні.

Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook.

Ліки, які ви приймаєте, не дають ефекту, хоча раніше допомагали? Одна з можливих причин — це підробка. ВООЗ зазначає, що...

Опубліковано Уляна Супрун Пʼятниця, 1 лютого 2019 р.

Проблема підробки ліків стосується всіх країн, з будь-яким рівнем доходу, але особливо гостро її відчуваються мешканці з ослабленими системами охорони здоров’я. Часто люди наражають себе на небезпеку самі — займаючись самолікуванням, замовляють ліки на веб-сайтах, які безконтрольно розповсюджують підробки.

Іноді фальсифіковані препарати дуже складно відрізнити. Але в більшості випадків це можливо.

Як відрізнити ліки від підробки:

  • Уважно роздивитися упаковку — чи є будь-які пошкодження або помилки в тексті.
  • Перевірити, чи збігаються дати виготовлення та закінчення терміну придатності, вказані на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Крім того, ви можете перевірити наявність державної реєстрації препарату у Державному реєстрі лікарських засобів України.
  • Оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність та перевірити, чи має він нехарактерний колір або запах.
  • Якщо виникли підозри або з’явилася небажана реакція на прийом препарату — якомога швидше покажіть його вашому лікарю.
  • Обов’язково повідомляйте про підозрілу медичну продукцію в державні органи — Держлікслужбу і Державний експертний центр МОЗ України.

«Ваше звернення обов’язково розглянуть фахівці, а за потреби проведуть лабораторне дослідження. Якщо підозра про фальсифікат підтвердиться, обіг даної серії лікарських засобів на території України заборонять», - переконує Супрун.

Вона додала, що приймати ліки слід тільки після консультації з лікарем.

«Якщо ви приймаєте лікарський засіб відповідно до інструкції, але ніякого ефекту не відчуваєте чи самопочуття погіршилося, необхідно терміново повідомити про це вашого лікаря! Коли купуєте медичні препарати, уникайте замовлень через інтернет», - резюмувала посадовець.

Відео Українці витратили 14 мільярдів гривень на сумнівні ліки

14 млрд гривень українці витратили за рік на ліки, користь яких не доведена авторитетними міжнародними дослідженнями. В Україні нині зареєстровано понад 13 тисяч лікарських засобів, та не всі з них ефективні. Чому в Державному реєстрі лікарських засобів досі є такі препарати – Сніданок з’ясовував. 

Українці витратили 14 мільярдів гривень на сумнівні ліки

Нагадаємо, що раніше руйнівниця міфів Супрун розповіла, які ліки не сумісні з алкоголем

Залиште свій коментар

Вибір редакції