"Розглядаємо різні пропозиції": у МОЗ прокоментували можливість зниження прохідного балу ЗНО для медиків

В Україні існує проблема з медиками у сфері педіатрії та епідеміології.

Знижувати прохідний бал Зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтам для вступу до медичних університетів на спеціальність педіатрія і епідеміологія наразі не планується. У Міністерстві охорони здоров'я поки розглядають різні варіанти залучення студентів до цих факультетів.

Про це на брифінгу 16 липня заявив очільник МОЗ Максим Степанов.

Міністр пояснив ідею зниження прохідного балу тим, що в Україні останні п'ять років бракує фахівців в галузі педіатрії та епідеміології. І цю проблему, а також низьку якість знань студентів цих спеціальностей, обговорювали на засіданні медичної ради.

Втім, там дійшли висновку, що зниження прохідного балу це не єдиний варіант для покращення ситуації.

"Одним з виходів, щоб збільшити кількість людей, які будуть навчатися на цих спеціальностях, була і така пропозиція знизити прохідний бал ЗНО до 130. Ми зараз розглядаємо різні пропозиції, не думаю, що зупинимося на цьому", - сказав Степанов.

Нагадаємо, раніше в УЦОЯО запропонували через карантин знизити поріг складання зовнішнього незалежного оцінювання. 

Крім того у зв'язку з пандемією коронавірусу пробне ЗНО-2020 проводили в онлайн-режимі. Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти з питань встановили, що мінімальний пороговий бал на пробному ЗНО з математики, а максимальний – з історії України. 

Відео Як ефективно готуватися до останніх іспитів ЗНО

Сьогодні українські вступники пишуть передостаннє ЗНО. Цього разу це географія. Є кілька порад для вступників . Перше — не намагайтеся вивчити все за останню ніч. Детальніше дивіться у відео. 

Як ефективно готуватися до останніх іспитів ЗНО

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів