Розгром вагнерівців у Сирії: СБУ оприлюднила нові прізвища та фото загиблих

Дата публікації
Перегляди
7276
Розгром вагнерівців у Сирії: СБУ оприлюднила нові прізвища та фото загиблих

СБУ

Наразі список втрат становить вже 50 найманців.

Сьогодні, 4 вересня, СБУ оприлюднила нові прізвища померлих найманців, а також їхні групові фото напередодні розгрому в Сирії.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки.

СБУ називає 9 прізвищ. Серед них Владислав Апостол, який мав подвійне громадянство - РФ та Республіки Молдова, вбивав у Чечні та був учасником російських незаконних збройних формувань в Україні; Володимир Вертинський - громадянин РФ та депутат Петропавлівської сільської думи Катайського району Курганської області від партії "Єдина Росія", Степан Соломатов - росіянин, близький родич музикантів з Москви - Валентина Соломатова та Юрія Андрійчука; Макаров Сергій - громадянин РФ та учасник російських НЗФ в Україні. 

СБУ

Також СБУ розповіла про Артема Кутсаря, який мав російське громадянство, вбивав у Чечні та був учасником російських НЗФ в Україні, Євгенія Баскакова - громадянина РФ та учасника російських НЗФ в Україні, росіянина Сергія Ганчерова, Ільсура Нуртдінова, який брав участь у війні на Донбасі на боці терористів та українця Багашева Костянтина, який також був у лавах бойовиків на Сході.

СБУ

Зазначається, що 6 липня СБУ повідомила, що має інформацію про понад 80 російських бойовиків ПВК "Вагнера", зокрема іноземних громадян, які загинули в САР внаслідок удару військ Коаліції у ніч проти 8 лютого цього року. Загалом оприлюднено персональні дані 41 найманця.

"Відразу після брифінгу СБУ російські спецслужби вдалися до безпрецедентних заходів для недопущення виходу "списку Вагнера" через ЗМІ РФ, включно з прямим залякуванням російських журналістів та "зачисткою" акаунтів загиблих найманців і членів їхніх сімей у соціальних мережах", - наголошують в СБУ.

Разом з тим, незважаючи на спробу російських спецслужб приховати, насамперед від російського суспільства, правду про масові втрати найманців ПВК "Вагнера", СБУ готова передати журналістам наявні докази їх загибелі в САР разом зі свідченнями рідних та близьких найманців. 

СБУ

Таким чином загальний список втрат російських "іхтамнетів" у ніч проти 8 лютого 2018 року, що оприлюднила Служба безпеки України, становить "не 5, і навіть не 10 вбитих", а вже 50 найманців. Зазначається, що понад 80% російських найманців до "відрядження у Сирію" брали участь у бойових діях на Донбасі у складі російських незаконних збройних формувань.

Нагадаємо, 7 лютого під Дейр-ез-Зором "вагнерівців" обстріляли коаліційні війська на чолі зі США, бо ті вирішили "подратувати" американців. Джерела у Пентагоні говорять про близько 100 убитих. 

Reuters із посиланням на свої джерела також називає цю цифру і додає, що поранених – ще 200. Їх відвезли лікувати й помирати в госпіталі в Сирії та Росії. Після цього найбільшого розгрому "групи Вагнера" за роки перебування в Сирії нині вирішують, що взагалі з ними робити й чи потрібно розформовувати. У РФ їх офіційно вважають найманцями і їм світить кримінальна відповідальність та 15 років в'язниці. Проте чимало фактів вказують, що вони діють під керівництвом Кремля.

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера