Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розгром вагнерівців у Сирії: СБУ оприлюднила нові прізвища та фото загиблих

Наразі список втрат становить вже 50 найманців.

Сьогодні, 4 вересня, СБУ оприлюднила нові прізвища померлих найманців, а також їхні групові фото напередодні розгрому в Сирії.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки.

СБУ називає 9 прізвищ. Серед них Владислав Апостол, який мав подвійне громадянство - РФ та Республіки Молдова, вбивав у Чечні та був учасником російських незаконних збройних формувань в Україні; Володимир Вертинський - громадянин РФ та депутат Петропавлівської сільської думи Катайського району Курганської області від партії "Єдина Росія", Степан Соломатов - росіянин, близький родич музикантів з Москви - Валентина Соломатова та Юрія Андрійчука; Макаров Сергій - громадянин РФ та учасник російських НЗФ в Україні. 

Загиблі в Сирії найманців ЧВК "Вагнера"_4
СБУ

Також СБУ розповіла про Артема Кутсаря, який мав російське громадянство, вбивав у Чечні та був учасником російських НЗФ в Україні, Євгенія Баскакова - громадянина РФ та учасника російських НЗФ в Україні, росіянина Сергія Ганчерова, Ільсура Нуртдінова, який брав участь у війні на Донбасі на боці терористів та українця Багашева Костянтина, який також був у лавах бойовиків на Сході.

Загиблі в Сирії найманців ЧВК "Вагнера"_3
СБУ

Зазначається, що 6 липня СБУ повідомила, що має інформацію про понад 80 російських бойовиків ПВК "Вагнера", зокрема іноземних громадян, які загинули в САР внаслідок удару військ Коаліції у ніч проти 8 лютого цього року. Загалом оприлюднено персональні дані 41 найманця.

"Відразу після брифінгу СБУ російські спецслужби вдалися до безпрецедентних заходів для недопущення виходу "списку Вагнера" через ЗМІ РФ, включно з прямим залякуванням російських журналістів та "зачисткою" акаунтів загиблих найманців і членів їхніх сімей у соціальних мережах", - наголошують в СБУ.

Разом з тим, незважаючи на спробу російських спецслужб приховати, насамперед від російського суспільства, правду про масові втрати найманців ПВК "Вагнера", СБУ готова передати журналістам наявні докази їх загибелі в САР разом зі свідченнями рідних та близьких найманців. 

Загиблі в Сирії найманців ЧВК "Вагнера"_2
СБУ

Таким чином загальний список втрат російських "іхтамнетів" у ніч проти 8 лютого 2018 року, що оприлюднила Служба безпеки України, становить "не 5, і навіть не 10 вбитих", а вже 50 найманців. Зазначається, що понад 80% російських найманців до "відрядження у Сирію" брали участь у бойових діях на Донбасі у складі російських незаконних збройних формувань.

Нагадаємо, 7 лютого під Дейр-ез-Зором "вагнерівців" обстріляли коаліційні війська на чолі зі США, бо ті вирішили "подратувати" американців. Джерела у Пентагоні говорять про близько 100 убитих. 

Reuters із посиланням на свої джерела також називає цю цифру і додає, що поранених – ще 200. Їх відвезли лікувати й помирати в госпіталі в Сирії та Росії. Після цього найбільшого розгрому "групи Вагнера" за роки перебування в Сирії нині вирішують, що взагалі з ними робити й чи потрібно розформовувати. У РФ їх офіційно вважають найманцями і їм світить кримінальна відповідальність та 15 років в'язниці. Проте чимало фактів вказують, що вони діють під керівництвом Кремля.

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Залиште свій коментар

Вибір редакції