Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розірвання стосунків з "руським миром": як українські політики відреагували на надання Томосу

В українському політикумі здебільшого задоволені наданням українській церкві автокефалії.

Активно на тему Томосу реагують і політики. У більшості політичних сил цю подію для України вважають визначною. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Не крок, а стрибок уперед у розірванні стосунків із "руським миром". Надання Томосу, певні в блоці Петра Порошенка, стало наріжним каменем для України на шляху до Європи. Мовляв, держава чітко показала свій вибір і те, що не хоче слухати пропаганду "північного сусіда".

"Це і дуже важливий безпековий момент. Бо через російські церкви під прикриттям української назви розповсюджується і чимало підривних російських матеріалів", - заявив народний депутат Володимир Ар'єв.

ВідеоРеакція українських політиків на надання українській церкві Томосу

Активно на тему Томосу реагують і політики. У більшості політичних сил цю подію для України вважають визначною. Журналісти ТСН зібрали думки політиків наживо та проаналізували їхні дописи у соцмережах. 

Реакція українських політиків на надання українській церкві Томосу

Виходом із церковного рабства та визнанням духовної незалежності країни вважають подію в "Народному фронті".

"Це свято для мільйонів православних українців, яких намагалися таврувати як "безблагодатних" і "схизматиків" кремлівські агенти в рясах, піджаках і мундирах; це свято мільйонів українців, які сповідують інші релігії", - написав у Facebook Арсеній Яценюк. 

Юлія Тимошенко натомість символічним вважає час отримання Томосу напередодні Різдва. "Сьогодні ми отримали нову точку відліку. Точку, з якої починається новий шлях до великої мети – до будівництва тієї України, якої ми давно гідні і варті!", - заявила Юлія Тимошенко.

 "Самопоміч" відзначає роль усіх українців. Адже вони, а з ними й держава показали: доросли до єдиної власної церкви.

"Україна справді досягла точки зрілості, яка дає їй можливість не просто утвердитися серед держав, а можливо й претендувати на лідерство у багатьох процесах. І це є один з цих знаків", - каже народний депутат Оксана Сироїд.

В "Опоблоці" натомість із думками колег не згодні. І називають тему створення єдиної церкви занадто заполітизованою. "Питання церковного об'єднання вирішили самі служителі церкви. Якби політики не втручалися в церковну сферу - розкол давно було би подолано", - вважає депутат від "Опоблоку" Вадим Новинський.

Томос і незалежна церква - це лише початок довгого шляху, кажуть у партії "Укроп". Об'єднати всі гілки православ'я від початку незалежності намагалися чимало українських  церковників, нагадують у партії. І сподіваються, що їхні намагання Україна не забуде і вшанує. 

"Ми би хотіли, щоб ми мали не лише митрополію Київську. Щоб ми мали Патріархію. Ми мали уже в часи незалежності кількох патріархів православних.... це теж частина нашої історії, яку ми хочемо імплементувати в нашу нову незалежну православну церкву", - зазначив нардеп Тарас Батенко.

Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції