Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Розкол" української церкви. Синод ПЦУ розпочався – з'явилася перша світлина звідти

На засіданні присутні Епіфаній та Філарет.

24 травня у Софії Київській розпочалося засідання синоду Української православної церкви. На ньому серед іншого мають обговорити конфлікт, який розгорнувся в церкві.

Як передає прес-служба ПЦУ, головує на синоді митрополит Епіфаній. На ньому також присутній почесний патріарх Філарет.

На сайті церкви оприлюднили першу світлину з засідання.

Синод ПЦУ
Православна Церква України

Як зазначається, синод, окрім Філарета, складають також митрополит Львівський Макарій і митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також тимчасові: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Вишгородський Агапіт та єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

ВідеоІгри церковних престолів: чи минула для церкви загроза розколу та втрати Томосу

Лише четверо панотців з сорока прибули на запрошення Філарета. Почесний патріарх скликав архієреїв з усієї України. Запрошення їм розіслали ще на початку травня – на бланках ліквідованого Київського патріархату.  

Ігри церковних престолів: чи минула для церкви загроза розколу та втрати Томосу

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції