Розкрадання 60 млн доларів: НАБУ завершило слідство стосовно екс-керівників зернової корпорації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Підозрюваному надано доступ до матеріалів досудового розслідування.

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування стосовно представника міжнародного зернотрейдера, причетного до завдання 60 млн доларів збитків ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ). 

У понеділок, 11 лютого, підозрюваному та стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування, йдеться у повідомленні НАБУ.

Детективи НАБУ з'ясували, що представник міжнародного зернотрейдера та посадовці ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належало держкомпанії, через низку суб’єктів господарювання, зокрема з ознаками фіктивності, було поставлено в Саудівську Аравію.

Постачання відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам. В результаті ДПЗКУ кошти не отримала, зазнавши збитків у розмірі 60 млн доларів.

Детективи НАБУ мають докази, що представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, зареєстровані на Кіпрі, легалізував понад 40,9 млн доларів (понад 577 млн грн), діючи згідно з вказівками організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини.

Розслідувати наведені факти детективи НАБУ розпочали в липні 2016 року. Встановлена причетність до злочину низки осіб, серед яких - голова правління ДПЗКУ.

У НАБУ зазначають, що дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі 60 тис. доларів США. Обвинувальний акт стосовно ще одного обвинуваченого – радника голови правління ПАТ "ДПЗКУ" – в січні 2018 року скеровано до суду.

Ще дві особи оголошено в розшук.

Стосовно представника міжнародного зернотрейдера, обвинувальний акт для подальшого скерування до суду буде складений після завершення ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Генеральна прокуратура розпочала спеціальне досудове розслідування стосовно спільника колишніх керівників ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України". Тоді зазначалося, що колишній голова правління ПрАТ "Страхова компанія "Гарант Престиж" підозрюється в тому, що він у 2013 році, за попередньою змовою з колишнім головою правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" та його заступником, незаконно заволодів грошовими коштами державної корпорації на загальну суму понад 177 млн грн, підробивши з цією метою договір добровільного страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ.

Згодом НАБУ оголосило у розшук колишнього голову правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація" Петра Вовчука.

Залиште свій коментар

Вибір редакції