Розкрадання в оборонці. Суд відмовився звільняти від відповідальності Рогозу та Жукова

Розкрадання в оборонці. Суд відмовився звільняти від відповідальності Рогозу та Жукова

Фото: УНІАН

Фігурантів скандалу хочуть притягнути до відповідальності.

Шевченківський районний суд Києва відмовив прокурорам у звільненні від кримінальної відповідальності за несплачені податки фігурантів скандалу про корупцію в "Укроборонпромі" Андрія Рогози та Віталія Жукова.

Про це йдеться у рішенні суду, опублікованому 1 листопада.

Розслідування справи тривало від  2016 року. Підконтрольна Андрію Рогозі фірма "Оптимумспецдеталь" за 2015-2016 рік не сплатила податків на 26 621 147, 47 гривень, однак за день до оголошення підозри 2019 року, Рогоза заплатив державі збитки, що дозволяє звільнити його від відповідальності. На підставі цього прокуратура попросила суд закрити справу Рогози.

Суддя Оксана Голуба побачила у клопотанні прокурора низку порушень. Прокуратура не довела, що справу має розглядати саме Шевченківський райсуд, неналежним чином сформулювала підозру Рогозі та не довела вчинення ним злочину.

Зокрема, з переліку доказів "не вбачається, що саме вони підтверджують". Недоведеним суддя вважає і розмір шкоди, тоді як Рогозу звинувачують в ухиленні від податків в особливо великому розмірі.

Крім того, правоохоронці не довели, що чоловік дійсно відшкодував збитки. На підтвердження того, що Рогоза все-таки заплатив інкриміновані йому 26,6 мільйона, суду надали лише фотокопії квитанцій.

Щодо ще одного керівника "Оптимумспецдеталі" Віталія Жукова, то суддя Віталій Циктіч також відмовився звільняти чоловіка від кримінальної відповідальності.

Рогозу і Жукова підозрюють у поставках з Росії деталей для української оборонки і заниженні податків на суму 26,6 мільйонів гривень. Утім, прокурори кажуть, що підозрювані "до кінця досудового розслідування у повному обсязі погасили збитки, завдані державному бюджетові". "Запобіжні заходи щодо них не обиралися у зв'язку з відсутністю ризиків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством", – повідомили в ГПУ.

Покуратура вважає, що не існує ризиків втечі, тиску на свідків, знищення доказів з боку керівників "Оптимумспецдеталь".

Нагадаємо, 17 жовтня фігурант резонансного розслідування про корупцію в "Укроборонпромі" та колишній член ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський намагався вилетіти з України, втім його не пропустили. Згодом Гладковський вирушив до ресторану біля Бориспільської траси, де його затримало НАБУ. Там підтвердили затримання експершого заступника секретаря РНБО за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України).

18 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили Гладковському про підозру. 

Згідно з даними слідства, експосадовець використав надану йому владу і службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він є кінцевим власником, а саме — ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". Внаслідок таких дій державі завдано понад 10,62 млн грн збитків.

Окрім цього, детективи НАБУ встановили, що колишній посадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достовірно відомо. Йдеться про доходи у розмірі: 54 тис. дол. США (за 2016 рік), 63 тис. дол. США (за 2017 рік) та 47,5 тис. дол. США (за 2018 рік). 

Раніше журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, ексчлен Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Експрезидент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

Назбирали родичі: Олег Гладковський вийшов на волю під заставу у 10 млн грн

Назбирали родичі: Олег Гладковський вийшов на волю під заставу у 10 млн грн

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Затримання Гладковського
Наступна публікація