Багатії розкрадають львівську бруківку

Бруківка розкрадається по маленьку, потім виходить, що не вистачає цілих квадратних метрів.

У Львові з вулиць зникає бруківка, завезена сюди ще за часів Австро-Угорщини. У продажу такої немає, а от на подвір'ях місцевих багатіїв з неї можна вимостити доріжки, майданчики і бордюри.

Депутат міської ради Олег Бас помітив, як на одній з вулиць вантажили каміння, не встиг викликати міліцію, зате повідомив у мерію, втім з Ратуші - жодної реакції.

Бруківка розкрадається по маленьку, потім виходить, що не вистачає цілих квадратних метрів.

Уже кілька років у Львові відбувається ремонт доріг, однак темпи цих робіт черепаші. То грошей нема, то фірма-підрядник непорядна і її треба змінювати. Тим часом бруківка лежить просто неба, без охорони і обліку.

Виконавчий директор громадського об'єднання "Львівська громада" Микола Оверко на одному з подвір'їв знайшов легендарні камінці. "Ніколи у Львові ніхто нікому не продавав бруківку, це свідчить про те, що ця бруківка тут знаходяться абсолютно незаконно", - вважає він. Ця бруківка лежить тут ще за часів Австрії, фірами звозилась до Львова з усієї Європи - на Галичині такого каменю немає.

У Ратуші кажуть - за збереження бруку під час ремонту відповідає виконавець робіт. Тож рано чи пізно з нього спитають за кожен камінець.

Одного з крадіїв затримали на гарячому - за дзвінками городян. Але на кримінальну справу масштаби розкрадань не потягли. Законодавство не дозволило порушити кримінальної справи по даному факту, оскільки сума завданих на той час збитків становила менше 900 гривень. Штраф у кілька сотень гривень - оце й уся відповідальність за розтягування львівської старовини.

Ще одне місце, куди, ймовірно, потрапляє львівська бруківка, - це Польща і Німеччина. Хоча офіційно спроб перевезти камінь через кордон не зафіксовано, фахівці не на камеру кажуть - цінний товар таки експортували і навіть називають ціну на чорному ринку - 6 євро за штуку.

10 років тому тодішньому мерові Львова Василеві Куйбіді одна німецька фірма пропонувала – ви нам усю бруківку, а ми вам ідеальні асфальтовані дороги. Тоді пан Куйбіда сприйняв це як невдалий жарт.

Читайте також:

Львів визнано найкращим містом для життя в Україні

Львів став на захист українського нациста. На черзі інші міста

Львів став культурною столицею України

 

ВідеоБагатії розкрадають львівську бруківку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: