Розкрито нову шахрайську схему, за якою чужі люди перепишуть на себе вашу нерухомість

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Розкрито нову шахрайську схему, за якою чужі люди перепишуть на себе вашу нерухомість

Фото: УНІАН

Участь в афері беруть не тільки нотаріуси, але й чиновники.

В Україні з'явився новий вид афери, коли близький родич, що претендує на ваше майно, може бути у кожного. Цей невідомий може легко переписати весь ваш родовід, а заодно і квартиру.  

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Марія, яка працювала на "1+1", померла раптово півроку тому. Лікарі сказали, що був тромб. Вона мала квартиру у центрі Києва. Зараз на це майно претендує житель тимчасово окупованої частини Луганської області - 88-річний чоловік, який називає себе її родичем. 

Тата - одна з найкращих подруг померлої. У Маші ще за життя, так сталося, не залишилося родичів. Тому після смерті постало запитання, що робити з цією квартирою.

"Нам у будь-якому випадку сказали, що потрібно відкрити спадкову справу, тому що, якщо не відкриємо її, квартира на 95% піде через якусь шахрайську схему", - розповіла Тата Воронова.

Коли друзі прийшли до знайомого нотаріуса на консультацію - виявилося, що на квартиру є претендент - 88-річний дідусь з непідконтрольної Україні території. Заяву нібито минулого місяця старенький написав у Києві у приватного нотаріуса.

Нотаріус показав друзям Маші дані заявника - Заплавський Михайло Семенович - 17 січня 1930 року народження, зареєстрований у Луганській області в смт Біле, вулиця Островського, 14.

Чужі люди не знали про таємницю матері Марії - вона мала чоловіка з прізвищем Заплавський, але той не був батьком Марії.

"У дівоцтві Маша була Заплавською. Це прізвище її мами у першому шлюбі. Це прізвище чоловіка мами у першому шлюбі, який до Маші не мав стосунку. Перший чоловік народжений був у смт Біле Луганської області. Я так розумію, що якщо цей Заплавський Михайло Семенович і існує, то його не просто знайшли в цьому населеному пункті. Напевно, на підставі цього вони й будуть якось підробляти документи", - вважає Тата Воронова.

Навіть з огляду на це, жодного дядька в Луганській області у Маші бути не могло, але аферисти цього не знали.

88-річний Заплавський Михайло Семенович за останні 5 років не перетинав лінію розмежування. Цю інформацію повідомили джерела в Держприкордонслужбі. "Він не перетинав лінію розмежування, і відкрита справа на підставі його особисто поданої заяви? Хм. Це, власне, той випадок, коли хтось з місцевих чиновників наклав оком на безгоспне майно. Відповідно, розраховує, маючи певні можливості, маючи кошти, що оформить фіктивно на цю підставну особу, яка перебуває на окупованій території", - не виключає юрист Української гельсинської спілки з прав людини Олег Левицький.

Тим часом, приватним нотаріусом, який прийняв заяву на заведення спадкової справи від жителя непідконтрольної території, є Олександр Гнидюк.

"Я прийняв заяву і віддав її на руки особі. Заплавський Михайло Семенович. Був присутній, розписався. Відповідно, віддав йому на руки і він вже після цього відповідно віддав в ту державну нотаріальну контору, в яку він хотів віддати цю заяву", - стверджує Гнидюк.

Він каже, що не покаже жодних документів без рішення суду, проте розповідає, що дідуся з "ЛНР" перевірив.

Цей нотаріус - особа цікава. Згідно з даними джерел у поліції наприкінці 2012 року він проходив у справі про шахрайство. У 2015 році - у справі щодо підробки документів. У травні 2018 - теж у справі про шахрайство. 

Після зустрічі з ним стає відомо, що дідусь повірену заяву про заведення спадкової справи відправив до державної нотаріальної контори. Справу завів нотаріус Майданнік. "Йому поштою надійшов лист, в якому була заява, завірена нотаріально про заведення спадкової справи. Я такий-то є дядьком померлої такої-то. Прошу відкрити спадкову справу. І копія свідоцтва про смерть. Зворотньою адресою була адреса цієї квартири. Жодних інших контактів не було", - заявила подруга померлої Воронова.

Тобто, усе максимально знеособлено та приховано. Адресу для листування цей дідусь вказав - квартиру Маші, на яку власне і претендує.

На сайті окупованої частини Луганщини вдалось знайти телефон так званого заступника головного лікаря Лутутинської районної лікарні. Телефоную з легендою - звіряємо список ветеранів для допомоги очільника республіки - маємо дізнатися номер керівника амбулаторії в смт Біле, де нібито проживає дідусь.

Далі журналіст додзвонився до керівниці амбулаторії в смт Біле Слободчикової, яка має знайти дідуся.

"Госпожа Слобочикова? Да. Администрация республики. Мне нужно, чтобы вы узнали, проживает ли у вас гражданин один и обслуживаете ли вы его? Зовут его Заплавский Михаил Семенович, 1930 года рождения. Он зарегистрирован по улице Островского, дом 14", - йшлось у телефонній розмові.

Але з'ясувалось після перевірки, що дідусь помер ще 11 років тому. Про це медсестрі повідомила дружина померлого. 

"Ці банди ставлять своїх суддів. У них є люди і в СБУ, і в прокуратурі, у поліції. А тим більше в Міністерстві юстиції", - стверджує про роботу чорних нотаріусів юрист Олег Веремієнко.

Він бореться з чорними нотаріусами та ріелторами уже багато років і знає всі схеми досконально: і тих, хто їх розробляє, і тих, хто прикриває. 

Якби журналісти та друзі не втрутилися у цю історію, квартира Маші б відійшла спочатку померлому дідусю з окупованої Луганської області, а потім це майно декілька разів перепродали. Ми можемо припустити, що до цієї схеми шахрайства причетні державні органи, адже хтось отримав доступ до даних дідуся, десь шахраї знайшли копію свідоцтва про смерть Маші. Без державних та правоохоронних органів - це завдання майже нереальне. І, звичайно, без таких приватних нотаріусів, як Олександр Гнидюк.

Сергій Гальченко

Квартирна афера: нотаріус прийняв заяву на спадок від жителя "ЛНР", який помер 11 років тому

Квартирна афера: нотаріус прийняв заяву на спадок від жителя "ЛНР", який помер 11 років тому

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація