Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розлучитися друзями: рецепт від людей, які розійшлися і не перебили горщики

Далеко не кожен здатен так будувати нове життя, щоб у нього гармонійно вписалося минуле.

За шкалою стресу, розрив між чоловіком і дружиною психологи поставили на друге місце після смерті одного з партнерів. Розлучення може виливатися в істерики, депресії, образи на все життя і навіть помсту, але є й обнадійливі приклади пар, які розпалися, але не пересварилися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Софії чотири, і вже більше року вона живе лише з мамою. Тата бачить, щойно він забажає. "Ключ у нього досі є від квартири, він приходить, грається з Софою", - каже матір. За статистикою, в Україні розлучається чи не кожна друга пара. Минулого року журналістка ТСН Наталя Гончарова була однією з тих, хто перейшов у статус "розлучена". Зараз себе колишня пара називає друзями, хоча перший рік, кажуть, були сварки, страждання і навіть погрози. "Спочатку було важко. Ми жили разом чотири роки", - каже Тимур. "Розлучилися, і все одно сварилися перший час. Тимур пару раз сказав: от я дитину в тебе заберу, кадик виріжу, на шампур насаджу – спочатку все було, як треба", - пригадує Наталя.

ВідеоМирне розлучення. Як розійтися, не заподіявши травм ні собі, ні колишньому, ані дітям

Як пережити розлучення? За шкалою стресу, розрив між чоловіком і дружиною психологи поставили на друге місце після смерті одного із партнерів в шлюбі. Розлука, кажуть, може виливатися в істерики, депресії, образи на все життя і навіть помсту. Але ТСН зібрала кілька обнадійливих історій пар, які розпалися. 

Мирне розлучення. Як розійтися, не заподіявши травм ні собі, ні колишньому, ані дітям

А починалося все, як у кіно: два розкішних весілля в Україні та Грузії, вінчання. Сваритися пара почала після народження доньки, хоча й кохали один одного. А розлучилися, кажуть, бо не зійшлися характерами. "Коли людина заспокоюється – просто сісти та поговорити, чесно і розумно", - ділиться досвідом Тимур. "Могла сказати, що от все, не бачимось, не спілкуємось. Але як? Ви ж бачите, як вона на нього реагує. Такого батька у неї не буде ніколи. Це чесно", - каже Наталя.

Віта Чигрина – багатодітна матір. "Розставання без болю можливе, тільки коли союз був здоровим. Мене переконували, що я слабка, мене переконували, що я ніхто", - каже жінка. Вона вийшла заміж одразу після школи та народила п’ятьох доньок. Про знущання і зради чоловіка, на той час заможного чиновника Сиротина, наважилася написати у соцмережі після 25 років шлюбу. На розлучення подала сама. Коли ж отримала бажану свободу, зізнається, стало ще гірше – друзі відвернулися, роботи не було. "Чесно скажу, думки про суїцид – це було щось нормальне. Навіть коли є діти, все рівно такі думки виникають. Психолог потім говорив, що це зрозуміла втеча від проблем", - розповіла жінка.

Фотогалерея Розлучення Джолі та Пітта: Найяскравіші спільні фото пари (12 фото)

Рік стресу і чотири стадії одужання – так відбувається стандартне розлучення,  пояснюють психологи. Спочатку гострий біль і горе – у цей період треба плакати, говорити і просити підтримки у близьких. Далі прийняття – період триває до року, за цей час треба зуміти у думках попрощатися. Останні дві стадії – одужання і нормалізація, вона наступає при бажанні радіти життю далі. "Кожне розлучення – це маленька смерть. Страх втрати, у який включено страх самотності та почуття власності. Це, поєднуючись, викликає колосальний вибух. Необхідно зайняти свій мозок, щоби не було порожнечі. Доведено, що як тільки мозок починає чимось займатися – ось ця гостра фаза проходить", - пояснюють фахівці.

Кожен з наших героїв вже пройшов, або намагається пройти ці стадії розлучення. Багатодітна матір Віта ходить до психолога. І хоча екс-чоловікові досі не пробачила образи, вона на шляху до цього. "Допомагають найпростіші речі. Коли вам погано: взувайте кросівки і біжіть. Сльози допомагають, треба плакати, кричати", - зізнається вона.  Колись любовний трикутник – Євген Паперний, Ольга Сумська та Віталій Борисюк – тепер відоме театральне тріо. Ті, хто розлучилися через зраду, ставлять спільні вистави. "Ми разом з чоловіком працюємо – втрьох. Я і мої чоловіки. На одній сцені, і ми знайшли вихід", - каже Сумська.

А журналістка ТСН із колишнім чоловіком радіють, що їм вдалося порозумітися і їхня донька не чує постійних сварок між батьками. "Час проходить, і вже не так все здається погано, не такі всі вороги", - каже Наталя. "Ми більше не кохаємо один одного як чоловік і дружина, але ми будемо дружити", - каже Тимур.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції