Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розпочалася нова безкоштовна кампанія з розсилки книг шрифтом Брайля для незрячих дітей

Благодійний фонд Родини Нечитайло підтримав випуск нових художніх книг шрифтом Брайля і пропонує безкоштовно отримати свій примірник.

Новинки для дітей та підлітків було представлено під час Книжкового Арсеналу. Саме такі твори тепер доступні шрифтом Брайля: "Джури козака Швайки" та "Джури-характерники" Володимира Рутківського, твір Юлі Лящинської "Леля з будиночка на дереві", і продовження неперевершених пригод "36 і 6 котів-детективів" від Галини Вдовиченко. Тепер батьки можуть безкоштовно отримати літературу, для цього лише треба зробити замовлення через сайт фонду http://nechytailo.fund/ru/proekt-kniga-brajlem.html

Загалом фонд підтримав випуск 39 творів, наклад кожного твору від 50 до 120 примірників. Всього було видано більш ніж 3 тисячі примірників на суму понад 1,4 млн грн. "Ми започаткували проект "Книга Брайлем" у 2015 році для дітей з інвалідністю по зору. Книга Брайлем у час цифрових технологій залишається запорукою грамотності, здобуття освіти та подальшого працевлаштування. Саме тому ми зосередились на книжках для дітей дошкільного та шкільного віку. Ми намагаємося скоротити час між виданням книг звичним шрифтом і шрифтом Брайля. Наприклад, Хрестоматія сучасної української літератури для початкових класів шрифтом Брайля видана майже одночасно з тим, як вийшла із типографії книга звичайний шрифтом", - розповідає керівниця фонду Вікторія Миколаюк.

"36 і 6 котів-детективів"

Щорічно Фонд забезпечує друк не менше ніж 10 творів та безкоштовно надсилає їх до універсальних та спеціалізованих бібліотек, шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих та інших закладів, які працюють з незрячими дітьми. "Ми прагнемо зробити книгу якомога доступнішою для незрячих читачів. Тому запровадили адресну розсилку літератури додому або до установ, в яких навчаються незрячі читачі, і які не отримують книги на постійній основі. Ми робимо додатковий тираж, який дозволить нам створити певний фонд для адресної розсилки у тимчасове користування. Зараз ми працюємо в тестовому порядку і тому для нас важливі відгуки та пропозиції наших читачів, ми дуже хочемо допомагати читати. Ми прагнемо, щоб книга швидше знаходила свого читача", - коментує Вікторія Миколаюк.

Нагадаємо, що отримати свій безкоштовний примірник у тимчасове користування можна, замовивши його через сайт фонду Родини Нечитайло.

Залиште свій коментар

Вибір редакції