Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розпочався Страсний тиждень: в понеділок треба прибирати, а у п'ятницю - розмовляти пошепки

Як провести тиждень перед Великоднем, дізнавався "Сніданок". 

Сьогодні розпочинається останній тиждень перед Великоднем, який називають Страсним. Православні знають, що у Страсний тиждень кожен день має свої правила. У програмі "Сніданок" розповіли, як нічого не пропустити та все встигнути до свята.

Останній тиждень перед Великоднем - це тиждень найсуворішого посту. Треба не лише обмежити себе у їжі, а й утриматися від розваг - танців і співу. Для того, щоб встигнути все і ретельно підготуватись до Великого свята, слід щодня дотримуватись певних правил.

Понеділок. У Великий понеділок треба подбати про свою оселю. У давнину в цей день господиня прибирала в хаті, обмащувала стіни, фарбувала призьбу.

Вівторок. У цей день, за українським звичаєм, готують одяг - перуть та прасують.

Дивіться ФОТО: У Вербну неділю "Ісус" проїхався на віслюку центром Тернополя

Середа. Це останній день для робіт по господарству. Раніше саме у середу готували свічки, які захищали родину від хвороб.

Четвер. А в четвер, що зветься чистим, треба купатись. Але не протягом всього дня, а лише вдосвіта. Бо саме в цей період вода вважається цілющою.

П'ятниця. Страсна п'ятниця - "найсуворіший" день тижня. Не можна взагалі нічого їсти, а розмовляти тільки пошепки. Шиття та прання в цей день розцінюються як великий гріх. У цей день традицією було ходити в церкву і віддавати шану Христу.

Субота. У суботу треба подбати про всі великодні страви: пофарбувати яйця, зробити писанки та паски. У давнину, коли пеклася паска, не можна було розмовляти, шуміти. А якщо паска десь тріснула або запала – це вважалося поганим знаком.

Всі ці правила Страсного тижня можуть трохи змінюватись в залежності від регіону. Незмінним скрізь залишається єдине - духовне очищення.

ВідеоСьогодні розпочинається останній тиждень перед Великоднем

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції