Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розслідування виявило причину масового отруєння дітей на Одещині

У продуктах, на столах та приборах виявили збудник шигельозу.

Причиною масового спалаху гострої кишкової інфекції у таборі "Медик-2" стало порушення санітарного стану та вимог до приготування їжі.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Під час розслідування фахівці відібрали понад 100 зразків для лабораторних досліджень, серед яких харчова продукція, змиви з поверхонь обладнання в харчоблоці, матеріали від захворілих та персоналу оздоровчого закладу.

За результатами лабораторних досліджень в готовій продукції (тушкованій яловичині, вареному рисі з овочами), в сировині (заморожених скумбрії і курятині) та в змивах з поверхні столу "м'ясо сире", столу для брудного посуду, ножа "овочі варені"; ножа "овочі сирі" виділено збудник шигельозу - Shigella flexneri. Його ж виділено також у 8-ми хворих дітей.

Спеціалісти виявили цілу низку грубих порушень санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів. Зокрема, відсутність контролю температурних режимів в холодильних камерах, відсутність дезінфікувальних засобів для оброблення рук в виробничих відділеннях харчоблоку, факти приготування страв, які не входять до переліку страв погодженого меню закладу; додатковий набір штату закладу без проходження медичного огляду, порушення правил миття посуду та ін.

Нагадаємо, 12 липня повідомлялося, що в Одеській області в спортивно-оздоровчому дитячому таборі "Медик-2" сталося масове отруєння дітей. У всіх дітей були однакові симптоми: блювота та висока температура. Попередньо усім дітям встановили діагноз – гострий ентероколіт. Пізніше стало відомо, що отруїлися 60 осіб, з них 54 - діти. П'ятеро дітей досі залишаються в лікарні. Їхній стан задовільний.

ВідеоМасове отруєння в таборі на Одещині: кількість постраждалих зросла до 60

П'ятдесят чотири з них – діти. 15 - залишаються в лікарнях Білгород-Дністровського та Шабо. Решту малюків після стабілізації стану батьки забрали зі стаціонару додому. Перші симптоми у дітей з'явилися у четвер ввечері. Усю ніч швидкі курсували між табором та лікарнями. Попередня причина хвороби - харчове отруєння.  

Масове отруєння в таборі на Одещині: кількість постраждалих зросла до 60

Залиште свій коментар

Вибір редакції