Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РПЦ хоче захопити місце Вселенського патріархату, ставши головною православною церквою - УПЦ КП

Слова РПЦ схожі на "аргументацію" Росії під час анексії Криму та розв'язання війни на Донбасі.

Московський патріархат прагне захопити місце Константинополя і стати "першим патріархатом", тобто головною православною церквою у світі.

Про це заявив речник УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря. 

"На мою думку - мета є простою: самим посісти місце "першого патріархату". А для того, щоб цього досягти, потрібно це місце "очистити". Тож як це на перший погляд не дивно прозвучить, але МП фактично ухопився за привід рішень Вселенського Патріархату щодо України як за можливість заявити, що місце всеправославного кординуючого центру - вакантне", - написав він у Facebook.

Зоря наводить як доказ слова прес-центру РПЦ, де сказано, що "Вселенський патріархат більше не є координаційним центром православного світу". Там також заявили, що Константинопольський патріархат "самоліквідувався".

Таким чином, каже Зоря, Росія "аргументувала" анексію Криму та початок конфлікту на Донбасі, говорячи, що там начебто більше немає України.  

"Заявляючи про "самоліквідацію Константинопольського Патріархату", МП виявляє свою справжню мрію - під приводом "захисту від агресії" (нагадаю, що в мінському синодальному рішенні вжито слова "вторжение на каноническую территорию РПЦ") захопити місце першого Патріархату", - йдеться у повідомленні.

Москва надалі намагатиметься зібрати для цього "всеправославний собор", залучивши лідерів окремих помісних церков.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

ВідеоРелігійна деокупація: коли в Україні буде створена нова помісна церква

Озвірілі коментарі головних російських рупорів. Апокаліптичні сценарії розколу світового православ'я. Розрив усіх зв'язків зі Вселенським патріархом. І офіційні погрози Кремля захистити православних в Україні. Все це - реакція Москви і Московської Патріархії на рішення Синоду Константинопольської церкви. Але що ж насправді сталося цього тижня у Константинополі? 

Релігійна деокупація: коли в Україні буде створена нова помісна церква

У понеділок, 15 жовтня, Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції