РПЦ збирає особисті дані українців і провокує релігійні протистояння на Донеччині – керівник області

РПЦ збирає особисті дані українців і провокує релігійні протистояння на Донеччині – керівник області

Фото: Офіційний сайт Московського патріархату РПЦ

Чиновник сподівається запобігти конфліктам довкола переходу парафій до ПЦУ.

Російська православна церква наразі є єдиною організацією, котра загрожує міжконфесійному миру та порозумінню в контрольованих українською владою районах Донецької області. Про це заявив голова місцевої військо-цивільної адміністрації Олександр Куць.

За його словами, релігійні громади мають законне право на визначення власної юрисдикції, а напруги з боку Православної церкви України на Донеччині не очікують. "Провокацій не очікується, адже з боку Православної церкви України ніяких заходів насильницького характеру на планується. Всі активісти, які могли б спричинити будь-які конфліктні ситуації, попереджені про кримінальну відповідальність, тому ніяких провокацій ми не очікуємо", - пояснив Куць.

В аеропорту "Бориспіль" затримали представника РПЦ Гедеона

В аеропорту "Бориспіль" затримали представника РПЦ Гедеона

Натомість, на думку керівника області, джерелом проблем можуть стати структури Московського патріархату в Україні. "Єдиними провокаторами є зараз представники Російської православної церкви, адже в їх проповідях постійно звучать слова про неспроможність і неканонічність української церкви, вони збирають підписи з особистими даними віруючих і невідомо куди вони передаються. Це єдина деструктивна діяльність, існує в даний час", - зазначив керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. Також він додав, що із клірикам РПЦ проводиться робота, тому він сподівається, що в регіоні вдасться уникнути конфліктних ситуацій навколо церкви.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація