РПЦ: створення єдиної церкви в Україні загрожує громадянською війною

Російська церква наголошує, що лише за умов невтручання у церковні справи Україна "отримає право на існування".

Створення єдиної помісної Церкви в Україні позбавить її можливості інтегруватися в Європу і обернеться громадянською війною, вважає професор Московської духовної академії протодиякон Андрій Кураєв.

"Я не думаю, що це відповідає євроінтеграції України", - сказав отець Андрій.

Він наголосив, що Україна - це дуже "строкате етноконфесійне утворення. За великим рахунком, можна сказати, це мікроімперія".

"А в імперії є тільки один шанс на виживання - якщо імперія навчиться бути толерантною, якщо вона навчиться сприймати різноманітність своїх громадян як багатство, а не як проблему", - заявив богослов.

За його словами, коли Галичина почне гордитися тим, що "є у неї і Крим, що говорить російською мовою, і русинській, молдавській і російській мовам буде даний статус, "не применшений по відношенню до державної української мови, якщо президент скаже: "Люди, ви вірите по-різному, і Бог з вами, і я не втручатимуся у питання вашої релігійної орієнтації", ось тоді Україна в кордонах від Луганська до Ужгорода отримує право на прописку в Європі і отримує право на існування".

"Якщо ні, якщо ставка – тупо всіх заасфальтуй, і у нас буде єдина мова, єдиний світогляд, єдина релігія, - хлопці, ви самі напросилися на громадянську війну", - наголосив протодиякон Кураєв.

Читайте також:

Ющенко зустрівся з патріархом Кирилом

Патріарх Кирило відмовився зустрічатися з главою УПЦ (КП) Філаретом

Патріарх Кирило провів молебень, відгородившись металевими щитами

Націоналісти та козаки побилися в Києві через візит патріарха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: