Рудьковський: порт потребує захисту

Микола Рудьковський здивований відсутністю реакції правоохоронних органів на події, що розгорнулися навколо зміни керівництва порту "Південний".

Порт Південний
Архів
Микола Рудьковський занепокоєний створенням прецеденту анархії в управлінні державним підприємством.
Міністр транспорту та зв’язку України Микола Рудьковський здивований відсутністю реакції правоохоронних органів на події, що розгорнулися навколо зміни керівництва порту "Південний", адже це “закладає фундамент для анархії в управлінні державними підприємствами”. Про це він повідомив вчора, 13 вересня, під час брифінгу для ЗМІ.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу МТЗУ, за словами міністра, підвалини для таких дій було закладено під час ухвалення постанови про створення концерну "Укрморпорт" - з численними відхиленнями від чинного законодавства. "Замість створення, фактично, консультаційного органу, який би допомагав портам вирішувати питання в стосунках з банками, з державними установами, він перетворився в єдиний суб’єкт, а порти перетворилися, фактично, на філіали одного підприємства”.

“Статут "Укрморпорту" виходить за рамки чинного законодавства і дає можливість керівнику "Укрморпорту" без погодження з Кабінетом міністрів і Фондом держмайна розпоряджатися майном, що знаходиться в розпорядженні "Укрморпорту", і це фактично монополізує управління всією галуззю, - сказав Микола Рудьковський. - Через цю схему можна за три дні приватизувати чи розбазарити все майно, яке знаходить в портовій галузі".

"Відповідно до указів президента, на сьогоднішній день юридично не існує "Укрморпорту" як структури, і я був здивований, коли пан Клімов підписав відповідні доручення по заміні керівництва порту "Південний", - сказав Рудьковський. - Я був здивований відсутністю реакції правоохоронних органів, бо це закладається перші кроки анархії в управління всіх державних підприємств".

За словами міністра, в порту вже фактично склалася ситуація анархії. "У порту виникло дві групи: одна частина - співробітники порту, які виступають за одного керівника, а інша – за іншого, - сказав він. - Це стратегічний об’єкт, який не може зупинити свою діяльність, бо паралізує роботу всієї “Укрзалізниці”, якщо не зможе вчасно відвантажувати вантаж, який подається на територію України".

"На жаль, на сьогоднішній день ситуація навколо порту "Південний" підігрівається і не розв’язана, - сказав Рудьковський. - Я сподіваюся на те, що все таки і СБУ, і Генеральна прокуратура відреагують на ті неправомірні дії і дадуть оцінку діям пана Клімова".

Микола Рудьковський наголосив, що відповідно до Закону “Про Кабінет Міністрів”, Закону “Про управління об’єктами державного майна”, згідно з розпорядженням уряду щодо переліку об’єктів, які знаходяться в сфері відання міністра транспорту, українські порти підпорядковуються безпосередньо Міністерству транспорту та зв’язку, і їх керівництво призначається та звільняється за процедурою проведення відкритого конкурсу та укладанням за результатами конкурсу контракту з переможцем.

Раніше, 11 вересня, Микола Рудьковський прибув до Одеси, щоб особисто розібратися, що відбувається в порту "Південний" після несподівано проведеної гендиректором концерну "Укрморпорт" Сергієм Клімовим зміни керівництва підприємства. Частина робітників не пустили Миколу Рудьковського до порту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: