Рудьковський: у президента готують теракт

Міністр транспорту заявляє про підготовку секретаріатом президента масштабної катастрофи з людськими жертвами.

Шуфрич Рудьковський
Українська правда
Шуфрич і Рудьковський найближчим часом можуть залишити уряд.
Заява Миколи Рудьковського

Міністр транспорту Микола Рудьковський заявляє про підготовку секретаріатом президента масштабної катастрофи з людськими жертвами. Про це він заявив в ефірі 5 каналу. 

"Віктор Ющенко розпочав низку кроків по монополізації влади і соціалісти, і я зокрема, першими це зрозуміли і почали протистояти повзучій узурпації влади. І Віктор Ющенко знайшов зачіпку і почав перекладати відповідальність на міністра за те, що не робилося 10 років", - заявив міністр. 

"Вони не хочуть шукати правди. Вони в секретаріаті президента розробляють сценарій, і до нас доходять чутки, що хочуть влаштувати чергову катастрофу з сотнями жертв", - застеріг Рудьковський. 

Він звернувся до СБУ з вимогою вжити заходів по недопущенню сценарію "мукачівської банди, яка засіла на Банковій". "Звертаюсь до громадян – будьте пильні!", - додав міністр. 

Звільнення Миколи Рудьковського та Нестора Шуфрича

Заява міністра транспорту прозвучала після того, як Рада національної безпеки та оборони на сьогоднішньому засіданні (4 вересня) визнала незадовільною роботу міністра транспорту і зв'язку України Миколи Рудьковського та міністра з питань надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича. 

Віра Ульянченко
УНІАН
Віра Ульянченко однією з перших повідомила про рішення РНБО.
Про це РБК-Україна повідомила голова Київської обласної державної адміністрації Віра Ульянченко. 

За її словами, РНБО ухвалила рішення надіслати листа на ім'я прем'єр-міністра Віктора Януковича з вимогою відставки двох вказаних членів Кабінету міністрів.

Інформацію про рішення РНБО звільнити Рудьковського та Шуфрича підтвердили й інші політики, які були присутні на засіданні Радбезу.

Зокрема, в.о. голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко повідомив, що РНБО більшістю голосів проголосувала за визнання незадовільною роботи і відставку цих двох міністрів.

"Наскільки я розумію, РНБО проголосувала за те, щоб цих двох міністрів було звільнено за рішенням керівника уряду", - сказав він, пояснивши, що рішення РНБО із цього приводу в даний момент допрацьовується. Основна причина звільнення, за словами Наливайченка - "дуже серйозні питання національної безпеки". 

Глава СБУ відзначив, що до засідання РНБО була підготовлена "дуже правдива довідка про реальний стан речей" в галузях, очолюваних Шуфричем і Рудьковським.

Зокрема, в цій довідці вказувалися такі показники, як зростання кількості катастроф різного характеру і аварій на транспорті, а також зростання кількості людських жертв внаслідок цих аварій.

Рішення про звільнення двох міністрів підтвердив і президент України Віктор Ющенко.

"Вони (міністри) несуть пряму персональну відповідальність за серйозні провали у сферах їх компетенції", - заявив глава держави на прес-конференції після засідання РНБО.

"Рудьковський не вжив заходів для підвищення безпеки на залізниці, Шуфрич не зміг відповідально зреагувати на численні стихійні лиха, що відбулися останнім часом у багатьох регіонах України", - зазначив Ющенко.

Ігор Пукшин заявляє про легітимність рішення

Ігор Пукшин
Архів
Заступник голови Секретаріату президента Ігор Пукшин пояснив юридичну базу рішення, ухваленого Радбезом.
Заступник голови Секретаріату президента Ігор Пукшин пояснив компетенцію Ради національної безпеки й оборони усунути від виконання обов'язків міністра транспорту й зв'язку Миколи Рудьковського й міністра з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестора Шуфрича. Про це сказано в повідомленні прес-служби президента, на яке посилаються "Українські Новини”.

Пукшин заявляє, що відповідно до Конституції (стаття 107) РНБО - координаційний орган з питань національної безпеки, що координує й контролює діяльність виконавчої влади в сфері національної безпеки й оборони. При цьому Пукшин заявляє що, відповідно до закону "Про Кабінет Міністрів" (пункти 1, 2 частини першої статті 47), міністр забезпечує формування й реалізацію державної політики у відповідній сфері. Пукшин нагадав, що члени Кабміну особисто несуть політичну відповідальність (частина друга статті 48) за стан справ у доручених їм сферах державного управління.

"Відповідно до цього закону (стаття 6), посади членів уряду належать до політичних посад, на які не поширюється законодавство про державну службу й трудове законодавство", - передає прес-служба слова Пукшина. Водночас Пукшин заявляє, що закон "Про основи національної безпеки України" (стаття 7) визначає зростання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного й природного характерів як одну з загроз національній безпеці, стабільності в суспільстві.

Пукшин зауважив, що цим же законом основними функціями суб'єктів забезпечення національної безпеки (у тому числі й РНБО) визначено комплексне кадрове й інше забезпечення життєдіяльності структурних елементів системи. Отже, РНБО в межах визначених Конституцією й законами компетенції зобов'язана розглянути питання щодо стану справ у сферах, пов'язаних з виникненням надзвичайних ситуацій техногенного й природного характерів, підсумував представник Секретаріату.

Микола Азаров заперечує правочинність звільнення міністрів

Водночас, на думку віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів України Миколи Азарова, в Радбезу не було підстав для звільнення Миколи Рудьковського та Нестора Шуфрича. 
 

Микола Азаров
УНІАН
Микола Азаров проти звільнення міністрів.
Азаров підкреслив, що і у випадку з лісовою пожежею в Херсонській області, і у випадку "фосфорної аварії" на Львівщині, завдяки діям вказаних міністерств і їх керівників наслідки були ліквідовані "за лічені години". 

"Є ж закордонний досвід! Там теж відбуваються подібні аварії. Ви подивіться, як вони ліквідовуються!", - відзначив Азаров.

Перший віце-прем'єр також підкреслив, що РНБО не мала підстав для ухвалення подібного рішення, оскільки це суперечить і Конституції, і закону про Кабінет міністрів, додавши, що питання про відставку обох міністрів було внесене до порядку денного вже в ході засідання. 

Голова МНС України Нестор Шуфрич вже назвав рішення РНБО про своє звільнення зведенням особистих рахунків.

"Банкова використовує РНБО, яка була нейтральним органом до включення до її складу губернаторів, і тепер в Україні з’явилася інквізиція", - сказав міністр.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: