Рудьковського й Козака поки не звільнять

Олександр Кузьмук уважає, що міністра транспорту й голову Укрзалізниці звільняти зарано. Він звітував про завершення ліквідації наслідків фосфорної катастрофи


Ліквідацію наслідків аварії на Львівщині завершено в установлений президентом України десятиденний термін.

Про це під час позачергового засідання сесії Львівської обласної ради повідомив віце-прем’єр України Олександр Кузьмук.

"Ліквідація наслідків аварії завершена у встановлений президентом України десятиденний термін. Потяг з фосфором має спеціальний статус і зараз прямує до державного кордону України", - сказав Кузьмук. 


Віце-прем’єр також повідомив, що за 10 діб ніхто із 500 військових, рятувальників та залізничників не отримав травм.

"Сьогодні буде підписано ліквідаційний акт, а вся територія аварії буде очищена і передана селищній раді", - додав Олександр Кузьмук, зауваживши, що робота місцевої влади Львівщини щодо інформування населення була недостатньою. А також розповів, що на окремий потяг вже завантажено близько 100 тонн забруднених ґрунтів, які теж вивезуть з України.

Водночас Кузьмук зауважив, що питання про звільнення міністра транспорту та зв’язку України Миколи Рудьковського та генерального директора "Укрзалізниці" Володимира Козака поки не стоїть. “Рекомендації щодо цього ми можемо давати лише після проведення розслідування причин аварії під Ожидовим," - сказав Кузьмук.

За словами Кузьмука, гендиректор "Укрзалізниці" "постійно прилітав на місце аварії, але надовго там не залишався, оскільки вирішував питання щодо подальшого транзиту потягу". 

Микола Рудьковський та Володимир Козак
УНІАН
Олександр Кузьмук вважає, що Миколу Рудьковського й Володимира Козака можна буде звільнити лише після оприлюднення висновків комісії.

Віце-прем’єр не зміг відповісти на запитання, де б могла трапитися аварія, якби потяг не запізнювався на годину-півтори, пославшись на те, що поки немає остаточних результатів розслідування і не з’ясовано причини аварії.

Віце-прем’єр також наголосив, що він не називав ожидівські події "другим Чорнобилем". "Це не я помилився, це помилився один місцевий кореспондент, який був присутній у першу після аварії ніч на нараді в Буську. Йшлося лише про те, що ми маємо діяти по чорнобильському алгоритму щодо ліквідації наслідків аварії. Звичайно, порівнювати їх з Чорнобилем не можна", - наголосив Олександр Кузьмук.

Як повідомляв iPlus, 17 липня керівник Секретаріату президента України Віктор Балога в коментарі щодо аварії вантажного потяга у Львівській області, який перевозив жовтий фосфор, заявив, що вважає за необхідне для Кабінету міністрів звільнити Миколу Рудьковського з посади міністра транспорту та зв’язку України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: