Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Руханка від Бандери: українці повторили спортивні нормативи лідера ОУН у день його народження

Справжнім спортсменом політик не став, але здоровий спосіб життя був його кредом.

Лідерові українських націоналістів Степану Бандері 1 січня виповнилося б 110 років. Він провадив здоровий спосіб життя та є взірцем для багатьох сучасних патріотів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пластуни вивчають мапу та опис мандрівок юного Бандери від його батьківської хати у Старому Угринові до Івано-Франківська. Це понад 30 км, які хлопець долав за півтора дні: сам один, пішки полями-лісами, ночував у власноруч зробленому курені. Здійснити таку екстремальну мандрівку вимагало членство у тому самому "Пласті", а сучасні українські скаути, коли потепліє, хочуть її повторити. "Це однозначно заґартовує твій дух, дає багато навичок в орієнтуванні, в плануванні свого часу, дій. Якісь такі речі, що вибивають тебе із зони комфорту", - каже пластун Богдан Кирста.

Відео110 років від дня народження Бандери: невідомі факти з життя провідника ОУН

Новий Рік - без шампанського, власне весілля - без келиха вина. Натомість щоранку руханка та вправи у кількох видах спорту. Здоровий спосіб життя був культом для Степана Бандери. Сьогодні провідникові ОУН виповнилося б 110 років. Чи була це гра на публіку, чи справді потреба – дивіться у сюжеті.

110 років від дня народження Бандери: невідомі факти з життя провідника ОУН

Бандера усе своє життя займався спортом: стрибав у висоту, плавав, їздив на лижах і обожнював мандрувати. "Коли він був у гімназії, університеті, для нього нормально було, що він міг роздягнутися до одних трусів і піти – те, що ми зараз називаємо моржувати", - каже голова "Пласту" в Україні Юрко Юзич. Наскільки вправним пловцем був Бандера, можна перевірити на практиці – якось в одязі він проплив 50 метрів, у воді ж роздягнувся та подолав ще півкілометра. На експеримент погоджується 17-річний Денис Кушмелюк – першорозрядник з плавання. Бандера був трохи молодший, коли здавав цей пластунський норматив, а насамкінець він мав ще пірнути, аби дістати з дна свій одяг. "Для мене, як для спортсмена, це було доволі легко. А для людей, які не займаються так плаванням, буде важко", - зізнався Денис.

Витривалим Бандеру зробила банальна руханка, яку він робив щодня усе своє життя, навіть у в’язниці. "Якщо повернутися до Степана Бандери, то він вже після першого року руханки ставив своєрідні рекорди. Його коником було відтискання від підлоги на одній руці 13 разів", - розповів керівник Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Любомир Пасічняк.

Фотогалерея Смолоскипна хода на честь Бандери в Києві (10 фото)

Життя вже дорослого Бандери: в’язниця, концтабір, переховування, страх за сім’ю - суцільний стрес. Але він ніколи не знімав його ані алкоголем, ні тютюном. Лекцію про тверезість в рамках курсу історії держави та права своїм студентам читає викладач Олег Андрухів, і каже, що іще пластуном Бандера поклявся вести здоровий спосіб життя. А згодом додалися й економічні підрахунки. "Монопольне право на виготовлення алкоголю мала Польща. І вони говорили, що купляючи цей продукт, ви збагачуєте польську казну, яка бореться проти українців", - пояснив проректор університету Короля Данила.

Попри приголомшливий перелік активностей, спортсмен з Бандери був такий собі і більше брав наполегливістю, адже давалася взнаки хвороба з дитинства – ревматизм колін. До речі, саме через неї майбутній провідник ОУН до омріяного "Пласту" вступив лише з третього разу.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції