Руки геть від ЗНО: абітурієнти прийшли під МОН через чутки про скасування тестування

Руки геть від ЗНО: абітурієнти прийшли під МОН через чутки про скасування тестування

Фото: УНІАН

Цьогорічні абітурієнти нашвидкуруч намалювали плакати і вийшли під стіни Міністерства освіти - на захист зовнішнього незалежного оцінювання. 

Сьогодні  абітурієнти мали писати пробний іспит з української. На нього зареєструвалося 190 тисяч охочих. Але уряд у ніч на суботу скасував проведення пробного тестування - усе через погіршення епідеміологічної ситуації.

Відтак, пробне ЗНО абітурієнтам запропонували пройти онлайн. Тим часом освітній омбудсмен повідомив, що у владних кабінетах готується план відмови від зовнішнього незалежного оцінювання цього року взагалі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Абітурієнти оголосили про акцію протесту "Руки геть від ЗНО" і зібралися з пікетом під стінами Міністерства освіти.

Цьогорічні абітурієнти нашвидкуруч намалювали плакати і вийшли під стіни Міністерства освіти - на захист зовнішнього незалежного оцінювання. 

Сьогодні вони мали писати пробне ЗНО. Але його скасували. Офіційно - через погіршення епідемситуації. Однак це рішення оприлюднили серед ночі за два дні до самого тестування. Абітурієнти хвилюються, що така ж доля зненацька може спіткати й основну сесію ЗНО. 

"Тому що повернеться корупція, тому що діти з малозабезпечених сімей не зможуть вступити на рівних правах з іншими", – каже абітурієнтка Ірина Коверзнєва.

Їхнє гасло "Руки геть від ЗНО". Цей хештег першим поширив освітній омбудсмен. Він повідомив, що у владних коридорах обговорюють скасування основного ЗНО.  

Головний санітарний лікар заявляв, що проведення основного ЗНО залежатиме від темпів розповсюдження хвороби. І остаточне рішення буде ухвалене 20 – 22 червня. Однак, в українському центрі ці дати назвали залізними. Вони фізично не встигнуть розвести матеріали по пунктах тестування. 

Тим часом мітингувальників під стінами Міністерства освіти запросили всередину. З ними зустрінеться особисто міністерка.

Міністерка вислуховує занепокоєння  і запевняє, що її відомство скасування ЗНО не планує. Анонсує, що цього тижня народні депутати внесуть зміни до закону про коронавірус, в якому дозволять не складати ДПА у формі ЗНО випускникам, які цьогоріч не планують вступати до закладів вищої освіти. Через це на пунктах тестування на третину зменшиться кількість учасників. Туди ж уже завезли усі засоби захисту. І вони готові до проведення ЗНО. Але все залежить від того, як  стрімко поширюватиметься недуга. 

"Ми сподіваємось, що до 19 числа будемо розуміти, за яким сценарієм – за першим чи другим", – каже міністерка освіти і науки Любомира Мандзій.

За першим сценарієм, ЗНО буде вже за 10 днів, за другим - незалежне тестування можуть перенести на другу половину серпня. Скасовувати не будуть - запевнили у Міністерстві освіти. Абітурієнти на слово повірили.  

Далі пішли додому писати онлайн пробне ЗНО. Аби зробити завдання і внести відповіді у них є цілих п'ять днів. Кошти, які заплатили за тестування, що скасували, в уряді пообіцяли повернути вже до кінця цього тижня.

Повʼязані теми:

Наступна публікація