Румунія закрила кордон з Україною

Румунія тимчасово закриває пункти пропуску з Україною для експертної оцінки щодо їх діяльності в іншому статусі та приведення до вимог Шенгенської угоди.

З 11 березня 2010 року Румунія тимчасово призупиняє роботу п’яти пунктів пропуску через українсько-румунський кордон у Чернівецькій області.

Про це йдеться у листі, що надійшов на адресу Чернівецької обласної державної адміністрації від Міністерства закордонних справ України.

Водночас, як уточнили у Секторі зв’язків з громадськістю Чернівецької обласної митниці, з 11 березня тимчасово призупиняється функціонування таких пунктів пропуску на державному кордоні України та Румунії в Чернівецькій області: "Шепіт - Ізвоареле Сучевей", "Руська – Улма", "Красноїльськ - Вікову де Сус", "Біла Криниця – Клімеуць", "Дяківці – Раковець", "Рені – Галац".

"Вищевказані заходи проводяться з метою забезпечення необхідного облаштування пунктів пропуску через українсько-румунський кордон. Питання призупинення функціонування місцевих пунктів пропуску наразі є тимчасовим заходом, ініційованим румунською стороною, для винесення експертної оцінки щодо їх діяльності в іншому статусі та приведення до вимог Шенгенської угоди", - повідомили у Чернівецькій обласній митниці.

Водночас Румунія погодилась із пропозицією України спільно підготувати експертну оцінку стану готовності та визначення потреб щодо надання вказаним пунктам пропуску статусу "міжнародних".

Як повідомили у прес-службі Чернівецької ОДА, за ініціативи української сторони заплановано зустріч представників зацікавлених органів обох сторін з метою необхідної оцінки потреб щодо облаштування пунктів пропуску у Чернівецькій області. Зазначені пункти пропуску планується переобладнати та відкрити для сполучення з Румунією вже найближчим часом.

Довідка. Шенгенська угода - це міжнародний договір, який ліквідує контроль на внутрішніх кордонах країн Європейського Союзу. Свобода пересування стосується громадян країн-членів ЄС і всіх осіб, які перетинають внутрішні кордони на території, де діє цей договір.

До складу країн-учасниць Шенгенського договору зараз входить 22 країни-члени ЄС: Австрія, Бельгія, Данія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Угорщина, Латвія, Литва, Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція, Словаччина, Словенія. До Шенгенської зони також входять Ісландія і Норвегія.

Читайте також:

Через вступ до Євросоюзу Румунія закриє 5 КПП на кордоні з Україною

Тимошенко обіцяє переглянути розподіл шельфу з Румунією

Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного

Україна задоволена рішенням по Зміїному

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: