Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Румунія зацікавилися українським островом на Дунаї

Острів Майкан на Дунаї став предметом інтересів Румунії. Через перенесення фарватеру на річці всі кораблі курсують українською територією, в планах сусідньої держави зробити дорогу для кораблів своєю.

Україна може втратити острів Майкан на Дунаї.

Прикордонну колізію навколо нього створила сама річка. Раніше і форватер, і кордон проходили рукавом між островом та берегом. Однак 1948 року форватер обмілів, і нову дорогу для кораблів вирішили прокладати з іншого боку. Фарватер змінився, а кордон залишився на тому ж самому місці.

"На острові ніякої господарської діяльності не ведеться, він дикий. Має довжину близько півтора кілометра і шириною 600-800 метрів", - розповів керівник відділу Кіліївського посту Держприкордонслужби Володимир Гришаєнко.

За словами помічника голови Державної прикордонної служби Бориса Трегубова, румунська делегація у складі україно-румунської комісії починаючи з квітня 2009 року вперше здійснила спробу провести лінію кордону в районі острова Майкан по північному рукаву, який ближче до нашого українського берегу.

Якщо кордон перенести на інший рукав, острів опиниться на румунській території, а судноплавний коридор на цій ділянці стане спільним.

Румунії потрібен не острів, а цей рукав, - каже Трегубов, - він ширший і більш глубокий.

Нічого особистого, тільки бізнес - пояснює депутат Геннадій Задирко. Відтоді як Україна збудувала судноплавний вихід із Дунаю в гирлі Бистре, дедалі більше кораблів віддають перевагу новОму українському коридору. Румунія рахує втрати та шукає реваншу.

"Румунія наполегливо претендує на цей острів і ще на гряду островів. Бажаючи їх забрати до себе. Справа тому, що острів Майкан не самий великий острів. Там лише кілька тисяч метрів квадратних загальна площа. Є острова і більше. Але це дуже опасний прецедент", - пояснив Задирко.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Україна та Росія домовились про розмежування сухопутного кордону

На кордоні з Білоруссю прикордонники обстріляли трактор

Прикордонники затримали українця, який ніс вибухівку в Росію

ВідеоРумунія зацікавилася українським островом

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції