Румунія зацікавилися українським островом на Дунаї

Острів Майкан на Дунаї став предметом інтересів Румунії. Через перенесення фарватеру на річці всі кораблі курсують українською територією, в планах сусідньої держави зробити дорогу для кораблів своєю.

Україна може втратити острів Майкан на Дунаї.

Прикордонну колізію навколо нього створила сама річка. Раніше і форватер, і кордон проходили рукавом між островом та берегом. Однак 1948 року форватер обмілів, і нову дорогу для кораблів вирішили прокладати з іншого боку. Фарватер змінився, а кордон залишився на тому ж самому місці.

"На острові ніякої господарської діяльності не ведеться, він дикий. Має довжину близько півтора кілометра і шириною 600-800 метрів", - розповів керівник відділу Кіліївського посту Держприкордонслужби Володимир Гришаєнко.

За словами помічника голови Державної прикордонної служби Бориса Трегубова, румунська делегація у складі україно-румунської комісії починаючи з квітня 2009 року вперше здійснила спробу провести лінію кордону в районі острова Майкан по північному рукаву, який ближче до нашого українського берегу.

Якщо кордон перенести на інший рукав, острів опиниться на румунській території, а судноплавний коридор на цій ділянці стане спільним.

Румунії потрібен не острів, а цей рукав, - каже Трегубов, - він ширший і більш глубокий.

Нічого особистого, тільки бізнес - пояснює депутат Геннадій Задирко. Відтоді як Україна збудувала судноплавний вихід із Дунаю в гирлі Бистре, дедалі більше кораблів віддають перевагу новОму українському коридору. Румунія рахує втрати та шукає реваншу.

"Румунія наполегливо претендує на цей острів і ще на гряду островів. Бажаючи їх забрати до себе. Справа тому, що острів Майкан не самий великий острів. Там лише кілька тисяч метрів квадратних загальна площа. Є острова і більше. Але це дуже опасний прецедент", - пояснив Задирко.

Докладніше дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Україна та Росія домовились про розмежування сухопутного кордону

На кордоні з Білоруссю прикордонники обстріляли трактор

Прикордонники затримали українця, який ніс вибухівку в Росію

ВідеоРумунія зацікавилася українським островом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: