Румунія затягувала "справу Зміїного", щоб отримати острів

Румунія 22 роки затягувала "справу Зміїного", щоб отримати шельф саме біля острову.

Румунія за рішенням Міжнародного суду ООН отримала ділянки чорноморського шельфу, які СРСР пропонував віддати Бухаресту ще в 1987 році. Таким чином румунській стороні не вдалося добитися своєї мети - отримати шельф біля острова Зміїний.Так вважає уповноважений України в суді Володимир Василенко.

За словами дипломата, практично всі спірні ділянки континентального шельфу, право на яких отримала Румунія за рішенням Міжнародного суду ООН, СРСР пропонував передати Бухаресту ще в 1987 році.

"Навіщо знадобилося витрачати цілих 22 роки заради того, що можна було отримати давно? А потім, аби отримати саме ту частину морських просторів, яка врешті-решт за рішенням суду дісталася Україні, - біля острова Зміїний", - заявив Володимир Василенко. При цьому, підкреслив він, Румунії не вдалося переконати суд в тому, що Зміїний - це не острів, а скеля.

"Суд якраз відкинув ці аргументи, що, мовляв, Зміїний не має права на континентальний шельф і економічну зону. Якби він прийняв позицію Румунії, то тоді континентальний шельф і економічна зона Румунії повинні були б починатися відразу ж після 12-мильної зони, що оточує Зміїний. Суд на це не пішов. Саме у цьому позитивне значення для України вирішення суду", - упевнений Василенко.

Уповноважений України в суді також підкреслив, що у міжнародній політиці, дипломатії і міжнародному праві не можна міркувати категоріями "перемог" і "програшів". "Якщо говорити про геополітичний аспект, то тут, я вважаю, виграли обидві сторони. Що стосується України, то для неї явний плюс в тому, що з двосторонніх відносин з країною–членом Євросоюзу і НАТО видалений серйозний подразник і створена база для поліпшення і подальшого розвитку стосунків", - зробив висновки Василенко.

Нагадаємо, 3 лютого Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс вердикт за позовом Румунії до України про делімітацію морського кордону між цими країнами в Чорному морі. До Румунії перейшло 79,34% спірних територій Чорноморського шельфу. За оцінками експертів, йдеться про 12 млн. т нафти і 70 млрд. кубометрів газу.

Офіційний Бухарест сприйняв рішення суду як безумовну перемогу. Президент країни Траян Басеску привітав румунських дипломатів з "величезним успіхом".

Натомість українські дипломати наголошували на "компромісному рішенні". Втім, МЗС заявило, що Україна "дуже задоволена" ухваленою постановою.

Читайте також:
Справа Зміїного: на боці України нафти більше, але вона ефемерна
Румунії дісталася більша частина шельфу біля Зміїного
Україна задоволена рішенням по Зміїному

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: