Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рутеній-106: у повітрі над Україною зафіксували радіоактивну речовину із невідомим походженням

Рутеній-106: у повітрі над Україною зафіксували радіоактивну речовину із невідомим походженням

Концентрація Рутенію-106 в Києві суттєво нижча допустимого рівня.

Вимірювальні комплекси України та країн ЄС зафіксували в повітрі підвищення радіоізотопу Рутенію-106.

Про це інформує Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки.

“Останні кілька днів, в повітрі, вимірювальними комплексами АЕС України АСКРО (автоматична система контролю радіаційної обстановки), українського гідрометеорологічного центру та спеціалізованими підрозділами радіаційного моніторингу у Швейцарії, Польщі, Італії, Німеччині, Австрії, Чехії, Франції було зареєстровано радіоізотоп Рутенію «Рутеній-106» у вигляді аерозолю”, -йдеться в повідомленні.

Концентрація у м. Київ становить 1-2,2 мБк/м3. Допустима концентрація даного ізотопу складає 500 мБк/м3. Тобто, концентрація Рутенію-106 в Києві суттєво нижча допустимого рівня, хоча при нормальних умовах цей ізотоп не фіксується взагалі. За оцінками, зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня.

“Подія не пов’язана із роботою АЕС України, оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС, в навколишньому середовищі, реєструвалися б в, першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не зафіксовано”, - зазначають у центрі.

Нині ситуація контрольована. На думку експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, вплив на здоров’я українців даного інциденту можна вважати мінімальним.

Рутеній-106 використовується в медичній галузі при лікуванні онкозахворювань очей. Також цей ізотоп застосовують в якості еталонного джерела при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників. По своїй радіотоксичності Рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137.

Нагадаємо, що у Швеції зростають побоювання з приводу стада радіоактивних диких кабанів, що рухаються на північ через всю країну. У однієї з тварин, убитих мисливцями, рівень радіації був у 10 разів вище за норму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції