Руйнівниця міфів Супрун розтлумачила, чи можна захворіти від кондиціонера

Руйнівниця міфів Супрун розтлумачила, чи можна захворіти від кондиціонера

Питання нагальне, особливо зараз, коли насувається період спеки.

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, чи можна захворіти від кондиціонера.

Про це руйнівниця міфів пояснила у Facebook.

Чи можна захворіти від кондиціонера? Питання нагальне, особливо зараз, коли насувається період спеки. Позитивні ефекти...

Опубліковано Уляна Супрун 28 травня 2018 р.

За її словами, позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні - починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Є дослідження, які вказують на зменшення рівня госпіталізації людей з серцево-судинними захворюваннями

Щодо негативних симптомів, то найбільш поширені з тих, про які повідомляли учасники досліджень, включали виникнення кашлю, подразнень слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль та втому.

Ці симптоми також пов’язують із так званим синдромом закритих приміщень. Мовляв, якщо ви довго перебуваєте в закритому просторі, це справді може виникати. В такому разі важливо частіше провітрювати приміщення та виходити на подвір’я. Свіже повітря, навіть в спекотну погоду, необхідне для організму.

Сам по собі кондиціонер не є чимось небезпечним. Проте дуже важливо користуватися ним правильно. Зокрема, кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду, адже брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок - сприяють розвитку респіраторних інфекцій. Тому вчасно робіть техобслуговування кондиціонера та обов’язково слідкуйте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові.

Відео У кондиціонері живуть небезпечні для здоров'я бактерії

Також уникайте різкого перепаду температур, бо головне правило використання кондиціонера - не перестаратися. Коли ви заходите в кімнату, у вас не має бути відчуття, ніби ви потрапили на Північний полюс взимку. Вам повинно бути нормально, комфортно та не спекотно.

Тому коли ви прийшли з вулиці і хочете охолодитись, не ставте одразу дуже низьку температуру. Знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі.

Також уникайте сидіння під сильним струменем повітря. Коли воно дме в одну точку, наприклад, область шиї чи обличчя, це може викликати запалення м’язів або нервів.

Відео Лікар-терапевт розповіла про плюси і мінуси кондиціонерів для здоров’я

До того ж слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Кондиціонери осушують повітря в приміщення, це пов’язано з основними принципами роботи цього приладу. Охолоджене повітря стає сухим, що може бути шкідливо для слизових оболонок та дихальних шляхів. Тому вимикайте його час від часу та регулярно робіть вологе прибирання.

Не забувайте, що свіже повітря необхідне, тому провітрюйте приміщення, коли вимикаєте кондиціонер. В період спеки пийте достатньо води, носіть легкий одяг та не залишайтеся довго на сонці.

Як повідомлялося раніше, нещодавно Уляна Супрун дала поради, як безпечно зробити манікюр у салоні краси і не підхопити гепатит. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів