Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Руйнівниця міфів: Супрун пояснила, чому безглуздо здавати "баночку" на дисбактеріоз

Симптоми, які ховаються під "дисбактеріозом" можуть говорити про великий спектр хвороб, які потрібно досліджувати в кожному конкретному випадку.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що міжнародна медицина не знає діагнозу “дисбактеріоз”.

Про це вона повідомила у Facebook.

Діагноз “дисбактеріоз” VS доказова медицина Якщо вас направили здавати аналіз на “дисбактеріоз” або ж ви отримали...

Опубліковано Уляна Супрун 10 квітня 2018 р.

«Коли деякі лікарі не знаходять очевидної причини порушень, вони можуть направити здати “баночку” на “дисбактеріоз”. Коли аналіз показує, що хороших бактерій менше, аніж поганих - роблять висновок, що пацієнт хворіє та його потрібно лікувати», - йдеться у повідомленні.

В організмі людини є дуже багато різних видів мікроорганізмів - це і бактерії, і віруси, і гриби. Вони виконують багато корисних функцій.

«Порівняно нещодавно сучасна медична наука почала досліджувати мікрофлору організму людини та вивчати випадки, коли ж баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання. Це явище сучасні вчені також називають "дисбактеріоз" або ж “дисбіоз”, проте розуміють під ним зовсім не той “дисбактеріоз”, який може часто зустрічатися в українських лікарнях», - пояснила посадовець.

Вона наголосила, що дотепер у світі немає єдиних стандартів, який же показник кількості та видів бактерій в організмі можна назвати нормою, а який дисбіозом. Їхній якісний і кількісний склад є унікальним для кожної людини і змінюються в залежності від віку, місця та способу життя, перебігу захворювання та інших чинників.

Тому світова наука не використовує діагноз "дисбактеріоз" та не має загальноприйнятих способів його лікування.

Отже, той аналіз на "дисбактеріоз", на який відправляють пацієнтів в Україні, не є чимось корисним. Адже він показує лише десятки із можливої тисячі мікроорганізмів та просто не демонструє реальної картини. Крім того, якщо ви підете в різні лабораторії та здасте декілька таких аналізів в один день - всі вони покажуть різні результати.

ВідеоУляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

Понад 12 тисяч пацієнтів уже визначилися зі своїм сімейним лікарем. Такий результат лише першого дня кампанії "Обери свого лікаря" від МОЗ. Утім відгуки від самих українців про початок реформи дуже неоднозначні. З якими проблемами уже зіткнулись пацієнти і як їх вирішити - поговоримо з виконувачем обов'язків Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун.

Уляна Супрун відповіла на запитання українців щодо вибору сімейного лікаря

«Насправді ж, симптоми, які ховаються під "дисбактеріозом" можуть говорити про великий спектр хвороб, які потрібно досліджувати в кожному конкретному випадку. Це може бути синдром подразненого кишківника, коліку у новонароджених, лактазна недостатність, певна кишкова інфекція або ж взагалі може бути нормою для організму, яку не потрібно нічим лікувати або ж змінити харчові звички. Кожен випадок потребує специфічного підходу та лікування», - резюмувала Супрун.

Нагадаємо, Супрун уже розвінчала не один міф. Зокрема, вона пояснила, що діагнозу "вегето-судинна дистонія" не існує у міжнародній медицині. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції