Рятувальники порадили киянам, як поводитися під час землетрусу

Рятувальники радять тим, хто знаходиться вище п'ятого поверху, не бігти до сходів чи дверей. Також не варто виходити тим, хто знаходиться в автомобілі.

У зв'язку з інформацією про можливий землетрус у Києві столичні рятувальники дали декілька рекомендацій, як діяти під час і після його виникнення.

"Дійте відразу ж, як тільки відчуєте коливання ґрунту або споруди. Якомога швидше залишіть будинок та відійдіть від нього на відкриту місцевість, якщо ви знаходитесь на першому-другому поверсі, або негайно залишіть кутові кімнати, якщо ви знаходитесь вище другого поверху", - попереджають в ГУ з питань надзвичайних ситуацій міськдержадміністрації.

Тим, хто знаходиться в приміщенні, рятувальники радять стати в отворі внутрішніх дверей або у кутку кімнати, подалі від вікон і високих предметів.

У МНС також не рекомендують тим, хто знаходиться вище п'ятого поверху, бігти до сходів або ліфтів, оскільки "вихід в таких випадках найбільше заповнений людьми, а ліфти, найімовірніше, вийдуть з ладу".

Тих, хто в момент землетрусу знаходиться в автомобілі, рятувальники просять зупинитися, відкрити двері і залишатися в машині до припинення коливань.

При цьому в МНС наголосили, що після землетрусу може статися раптове обвалення, а також існує небезпека витоку газу, від ліній електромереж, розбитого скла. У зв'язку з цим просять перевірити стан електро-, газо-та водопостачання.

Рятувальники радять не користуватися відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними та газовими приладами, а також не включати їх до тих пір, поки не буде впевненості в тому, що витоку газу немає.

Нагадаємо, раніше українські сейсмологи допускали, що можливий землетрус у Румунії може дійти і до Києва, проте виключали ймовірність великих руйнувань.

Читайте також:

Київ не постраждає у результаті землетрусу в Румунії

На Україну чекає землетрус такої ж сили, як у Чилі

Вчені склали список столиць, які піддаються ризику руйнувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: