S&P пророкує Україні швидкий дефолт

Короткостроковий рейтинг України в іноземній валюті відокремлює від рівня дефолту лише один ступінь.

Standard & Poor`s першим з рейтингових агентств заявило про загрозу дефолту України.

Нове погіршення рейтингів очікується у разі збільшення бюджетних витрат. І хоча експерти не вірять у вірогідність дефолту України, новина вже спровокувала паніку навіть на біржах США.

Рейтингове агентство Standard & Poor`s вчора знизило суверенні рейтинги України. Довгостроковий рейтинг по боргах в іноземній валюті опустився на дві сходинки – з В до ССС+, а короткостроковий рейтинг по валютних боргах – одразу на три – з В до С.

Були погіршені і суверенні кредитні рейтинги за зобов`язаннями в національній валюті: довгостроковий рейтинг – з В+ до В-, а короткостроковий – з В до С. Агентству знадобилося для цього трохи більше тижня.

16 лютого S&P помістило рейтинги України в список CreditWatch.

Агентство S&P заявляло, що на підставі роз`яснень уряду України щодо виконання програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) рейтинги країни будуть знижені "на один або більше ступенів".

Дуже швидкий перегляд (за правилами S&P він має тривати три місяці) аналітик агентства Кай Стукенброк пояснив необхідністю "бути своєчасними і адекватними в своїх прогнозах".

Вчора ж були автоматично знижені рейтинги Києва, Львова, Луганська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Одеси і Криму з рівня В до ССС+ при збереженні негативного прогнозу.

Перегляд рейтингів в агентстві пояснили провалом переговорів України з МВФ. В звіті наголошується, що виконання урядом вимог фонду про посилення бюджетної політики "може підсилити економічний спад і привести до соціального вибуху".

Таким різким зниженням рейтингів S&P підтвердило інформацію про зростаючу загрозу дефолту країни.

За шкалою агентства нинішній довгостроковий рейтинг в іноземній валюті ССС указує на наявність "потенційної можливості невиконання емітентом своїх зобов`язань" – при попередньому рейтингу такої загрози не було.

Що стосується короткострокових рейтингів, то рейтинг С вже безпосередньо вказує на вірогідність дефолту – від рейтингу D (дефолт) його відокремлює лише перехідний ступінь СD (вибірковий дефолт).

Читайте також:

Індекси США падають через "маленьку" Україну

Наступного року Україна буде жити без кризи

Половина українських компаній не постраждала від кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: