Саакашвілі закликав Грузію врахувати "сумний приклад" України

Президент Грузії заявив, що Тбілісі співпрацюватиме з будь-яким новим президентом України, але застеріг своїх громадян від повторення цього "сумного прикладу".

Грузинський президент Михайло Саакашвілі заявив, що Грузія має врахувати "сумний приклад" України і не допустити компромісів щодо реформ, а також "порушення єдності з головних питань".

На зустрічі з парламентською більшістю 8 лютого Саакашвілі ще раз заявив, що хто б не став переможцем на виборах президента України, "у будь-якому випадку Грузія залишиться другом України".

"У нас є друзі в штабах обох кандидатів", - зазначив Саакашвілі.

Водночас він порівняв постреволюційний розвиток Грузії і України, і заявив, що "дві різні країни пішли різними шляхами, і я не хочу звалювати це на яку-небудь окремо взяту фігуру".

"Головний висновок треба зробити: що революція це не просто вихід на вулицю і розмахування прапорами. Революція це неприємні, радикальні реформи, а також національна єдність і консенсус навколо головних питань", - заявив Саакашвілі.

За його словами, Грузія була удвічі бідніша, ніж Україна, але зараз "обійшла українців щодо прибутків на душу населення, подолання корупції, поліпшення бізнес-клімату, економічної свободи, послаблення податкового преса".

"В Україні не вдалося створити єдність в урядовій групі, і це дуже важливий урок для Грузії", - продовжив він. - Ресурс політичної боротьби в Україні було витрачено на взаємне протистояння і ворожнечу, і на потоплення один одного. Це те, що хотіли виписати для Грузії деякі радикальні опоненти усередині Грузії і пов'язані з ними сили за межами Грузії".

"Сумний урок України – нашого друга і стратегічного союзника – полягає в тому, що компроміси щодо реформ і порушення національної єдності з головних питань згубно для будь-якої демократії, якщо їй своєчасно не вдалося подолати це... Це також і щеплення для нас проти того, щоб це ніколи з нами не трапилося", - резюмував Саакашвілі.

Читайте також:

Світ відреагував на попередні результати виборів в Україні

Янукович пообіцяв, що Україна вийде з ГУАМ

Грузини Донбасу просять Саакашвілі не втручатися в українські вибори

Жириновський: від нового президента України залежить термін початку Третьої Світової

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: