Сад Едем на українських пляжах: чому люди вирішують засмагати голяка і де це можна зробити

Дикі чи міські локації - у країні зростає кількість місць для людей, які не комплексують.

Нудистські локаціії - вже давно не дивина для українських відпочивальників. Любителям провести час оголеними поблизу води є з чого вибрати - як біля річок, так і на морях.

ТСН.ua підібрав десять місць, де можна без осуду позасмагати без одягу, а також поговорив із людьми, які мали досвід походу на такі пляжі.

Чкалівський пляж (Одеса)

Це шматок берега довжиною близько 20-30 метрів. На ньому, залежно від дня тижня, збирається від кількох сотень до тисячі людей. Він є одним з найвідоміших та найпопулярніших в Україні, тому простору на всіх не вистачає - потрібно приходити з самого ранку, щоб зайняти місце. Дістатися до нього просто, оскільки він розташований фактично в центрі міста.

Пляж в Южному (Одещина)

Неподалік від міського пляжу (15 хвилин пішки) є місце для нудистів. Воно не таке людне, як в обласному центрі. Ця локація цікава й тим, що вона скеляста, тож можна ще й насолодитися мальовничими видами, поки йтимете берегом.

Джарилгач (Херсонщина)

Острів сподобається тим, кому до душі “дикий” відпочинок. Ви не натрапите тут на натовпи людей, водночас чистота води - здивує.

Довбичка (Київ)

Це найстаріший і найвідоміший нудистський пляж столиці - розташований він на Трухановому острові. Сюди також приходять родинами.

“Собаче гирло” (Київ)

На березі цієї затоки розташований дикий нудистський пляж - тут просторо, люди часто зупиняються з наметами.

Монастирський острів (Дніпро)

Тут є звичайний та дитячий пляжі, нудистський розташований у кінці острова.

Дзендзик (Запорізька область)

Сам острів є частиною заповідника, тому за його чистоту і красу люблять чимало туристів. Примітно, що тутешній пляж не є винятково нудистським, але відпочивальники спокійно ставляться до чималої кількості любителів позасмагати голяка.

Наумівський пляж (Запоріжжя)

Він розташований на острові Хортиця, оточений скелями і розміщений віддалено від звичайних пляжів та санаторіїв.

“Митниця” (Черкаси)

Розташований між двома міськими пляжами. Його берег - піщаний, також можна сховатися в затінку дерев.

Пляж на косі (Миколаїв)

Його знайдете на березі житлового мікрорайону Намив. Поруч  - громадський пляж із розважальною інфраструктурою.

Атмосфера свободи та рівна засмага: чому люди ходять на нудистські пляжі

“Уперше було ніяково, та все швидко минуло”

Співрозмовник ТСН.ua Микола у 18 років їздив на археологічну практику до Судака і дорогою до Нового Світу побачив з другом бухту, де люди засмагали голяка.

“Уперше було ніяково, та все швидко минуло. Потім вже у 25 років їздив до Коктебеля на джазфест: друзі затягнули мене на нудистський пляж. У Лисій бухті геть ходив голяка з іншими мешканцями тієї растафаріанської місцини”, - ділиться він своїм досвідом і сумує за окупованим півостровом, де таких локацій було вдосталь.

“Дуже шкода, що Крим віджали. У Києві й Одесі навіть не знаю, де є нудистьскі пляжі. Тому купаюся тут у шортах”, - зазначає Микола.

Каже, що про існування особливих “неписаних правил” у таких місцях не знає.

“Завжди були поруч і люди в купальниках, та всім до цього не було жодного діла”, - говорить він.

пляж. море, літо_4
pixabay.com

За словами Миколи, у такому відпочинку його приваблює “атмосфера  більшої свободи”.

“Тому що люди не соромляться свого тіла. І це круто. Старі, малі, білі, чорні, поголені і волохаті — всі відпочивають так, начебто нічого дивного в цьому немає”, - пояснює він.

“Чудова атмосфера і дуже приємні спогади”

Олексій потрапив на нудистський пляж 2002-го року щойно після закінчення школи. Це також трапилося в Криму - в Алушті.

“Зупинились у наметовому містечку за містом, яке стояло над нудиським пляжем. Чесно, поки не потрапив туди, то не уявляв, як все це взагалі виглядає. Але виявилося дуже просто — звичайний невеликий пляж між двома довгими бетонними хвилерізами. Дорогою повз нього ходили люди та їздили автомобілі, місцеві торгували солодощами та кукурудзою. Коротше кажучи, пляж взагалі нічим не відрізнявся від усіх інших, крім того, що більшість людей на ньому були взагалі без одягу”, - пригадує він.

Атмосфера того місця, за словами Олексія, приваблювала різних людей: "дітей квітів", панків та навіть літніх людей.

“Також запам'яталися сектанти, які щоденно зустрічали та проводжали Сонце, одягались у напівпрозорі мантії на голе тіло, співали дивакуваті пісні та водили хороводи, - розповідає він. - Вечорами над табором грала музика, було чутно співи і підіймався дим від багать. Чудова атмосфера і дуже приємні спогади. Повторити цей досвід навряд чи вдасться, та до подібних місць я ставлюся нейтрально”.

Головне правило - повага

Ольга ходить у Києві на пляж “Довбичка”. Каже, що спершу це було звичкою, а згодом стало і вподобанням.

“Великий плюс для мене - не лежати у вологих речах, бо маю чутливу шкіру. До того ж без одягу - завжди вільніше”, - пояснює дівчина свій вибір.

За її словами, люди на цьому пляжі - доброзичливіші. І спокійно ставляться до тих, хто приходить в одязі. Багато відпочивальників відвідують його з дітьми.

пляж. море, літо_2
pixabay.com

“Головне правило - повага: не витріщатись, не фоткати, не смітити”, - каже вона.

Ольга пригадує, що були і неприємні випадки. Так, у кущах відпочивальники помітили підглядальника, який прийшов на пляж задовольняти свої сексуальні потреби: “Такого пасажира місцеві дужі дядьки витягли з куща і трошки "повчили манер".

Киянка додала, що на пляжі  є група людей, яка майже постійно перебуває на березі і стежить за порядком.

Люди ставляться до цього, ніби як до Едемського саду

Олександра відвідує нудистські пляжі цілеспрямовано у Києві - разом із чоловіком. Каже, одною краще не ходити - деякі можуть почати чіплятися. Однак це не є поширеним явищем.

“Норм-правил немає, звісно, ніхто жодних непристойних актів не здійснює. Усі поводяться вільно, грають в спортивні ігри - волейбол, наприклад. Люди ставляться до цього, ніби як до саду Едему, для них це нормально”, - ділиться вона своїми враженнями.

Каже, що відвідала таке місце передусім для того, щоб не мати смуг на тілі під час засмаги.

пляж. море, літо_1
pixabay.com

“А по-друге, почуваєшся вільніше - без усіляких мокрих купальників ходиш”, - зауважує Олександра.

До того ж, запевняє, що не відчула би дискомфорт, якби побачила на нудистському пляжі когось зі знайомих: “Я спочатку думала: а якщо зустрінемо когось із роботи? А потім зрозуміла - вони ж теж оголені. Все нормально”.

ВідеоУ паризькому парку "Венсенський ліс" відкрили зону для нудистів

 

Вибір редакції