Садовий просить оголосити Львів та приміські села зоною надзвичайної екологічної ситуації

Окрім того, мер вважає, що пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі спричинив навмисний підпал

Мер Львова Андрій Садовий просить оголосити місто та приміські села Грибовичі та Малехов зоною надзвичайної екологічної ситуації.

З відповідним проханням Садовий звернувся до президента Петра Порошенка та прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Зокрема, у повідомленні зазначається, що визнати територію зоною надзвичайної екологічної ситуації потрібно відповідно до Закону "Про зону надзвичайної екологічної ситуації", в якому зазначається, що такий статус отримують території, де існує "загроза життю та здоров'ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів".

На полігоні під Львовом шукають працівника комунального господарства

За словами Садового, місто має дві головні проблеми – ситуаціяюна самому Грибовицькому сміттєзвалищі та вивіз відходів із Львова, який наразі здійснюється не лише в інші райони Львівщини, а в інші області.

"Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави", - сказав Садовий.

Окрім того, мер Львова також наголосив на необхідності проведення причин займання на полігоні.

"Є всі ознаки зумисного підпалу полігону, який призвів до смерті людей і екологічної загрози", - сказав він.

Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк планує виділити Львову кредит у розмірі 40 млн євро, з яких 10 мільйонів буде передбачено для будівництва нового сміттєпереробного заводу. Окрім того, ще 30 млн євро підуть на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища.

Однак, раніше мер Львова Андрій Садовий заявив, що  на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища необхідно 600 млн грн, які бюджет міста не в змозі виділити. При цьому, Садовий також заявив, що проситиме в міських депутатів виділити з резервного бюджету близько 14 млн грн на укріплення дамби відстіника, у якому зберігаються гудрони, огородження території та на гідранти.

ВідеоНа сміттєзвалищі під Львовом не вдається поновити пошуки зниклого Олександра Бутіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: