Сакварелідзе повідомив про тиск на суддю, яка дозволила обшуки у "діамантових прокурорів"

За словами заступника генпрокурора, суддю шантажували.

Заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив про тиск на суддю апеляційного суду Марію Приндюк, яка виносила рішення про обшуки у "діамантових прокурорів" Шапакіна і Корнійця.

За словами Сакварелідзе, судді висунули підозру, пов'язану із справою прокурорів, передає Українська правда.

Заступник генпрокурора зазначив, що Приндюк "шантажували, щоб вона визнала, що справа діамантових прокурорів сфальшована, однак суддя відмовилася це робити".

"Зараз вона на стаціонарному лікуванні, їй намагалися вручити підозру в лікарні. За моєю інформацією, їй надіслали підозру поштою", - сказав Сакварелідзе.

За його інформацією, розслідування у справі Шапакіна-Корнійця завершилося, обвинувальний акт передадуть до суду найближчими днями.

"Сьогодні генпрокурор відповідає за слідство, йому підпорядковуються всі зами, в тому числі і я. Якщо він це захоче зупинити - зупинить. Не захоче - не зупинить", - додав Сакварелідзе.

Нагадаємо, 5 липня СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

При проведенні обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і 65 діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими".

Експерти Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз провели дослідження діамантів, які правоохоронці вилучили при обшуку. За даними експертизи, ринкова вартість коштовностей – 535 тис. 733 грн.

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн. 

Відео«Діамантовий прокурор» залишився на волі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: