Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Самогубство п’ятьма кулями: на Вінниччині ексгумували тіло офіцера, аби перевірити причину смерті

Якщо версія про суїцид зазнає краху, виникне багато питань до медиків і попередніх слідчих.

У Вінницькій області проведено ексгумацію тіла загиблого командира роти 59-го мотопіхотного батальйону Юрія Барашенка. Повторної судово–медичної експертизи домоглися його рідні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вінницькі судмедексперти підтвердили, що підозри близьких щодо офіційно оголошених обставин смерті мають підстави, адже п’ять куль у голову та шию ввійшли під різними кутами. "Ці площини є взаємо перпендикулярні, тому ми і вважаємо, що був один постріл, другий постріл, а от четвертий і п’ятий, ось ці на шийні – це могло бути  короткою чергою, там вони майже поруч", - пояснив керівник Бершадського відділу Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи Маіс Сологуб.

Відео Судмедексперти знайшли докази вбивства офіцера Юрія Барашенка

Доньці не давало спокою, що напередодні дня народження дружини Юрій зателефонував із фронту з радісною звісткою про те, що повертається додому, але вже через три години дзвінком зі штабу повідомили сумну новину про смерть капітана. Тепер її підозри мають авторитетне підґрунтя, адже крім дивної траєкторії куль вінницькі експерти виявили купу порушень у слідчих діях та розбіжностей у медичних документах. "Відбитки пальців, але слідча пояснює таким, що йшов дощ, і тому вона відбитків пальців не брала. Поза – слідчим не описана. Слідча сказала, що автомат, можливо, так обійшов – він з крилами був і політав навколо голови", - каже фахівець судмедекспертизи.

Донецькі фахівці продовжують наполягати на своїй версії: Барашенко покінчив життя самогубством з автоматичної зброї. "Якщо людина натисла на спусковий гачок і пішла черга – автомат, звичайно, йде вниз, рука слабне. Ось так і получилося, що він справа вниз пішов – і так от поранення розташовувалися", - твердить керівник Бахмутського відділення судово-медичної експертизи Руслан Федонюк. Рідні не вірять такому поясненню та підозрюють, що Юрія вбили, бо той був незручним комусь із військових – весь час боровся із алкоголізмом у військовій частині та виступав проти кришування контрабанди.

Із виявленими новими даними тепер мають розбиратися слідчі. "На даний час є результати, які будуть направленні до місцевої прокуратури для визначення підслідності", - пояснив керівник Бершадського відділку поліції В’ячеслав Лялюцький. Якщо в ході розслідування з’ясується, що офіцер – не самогубець, то його справу перекваліфікують на умисне вбивство, і тоді питання мають з’явитися і до тих, хто проводив попереднє слідство, а також до командирів частини, де сталася трагедія.

Кореспондент ТСН Анна Тітовська

Залиште свій коментар

Вибір редакції