Самоходи, крадіжки зброї та алкоголь. У Міноборони назвали головні дисциплінарні проблеми армії

У оборонному відомстві зазначають, що з початку року ситуація покращилася.

В українській армії з початком АТО значно збільшилась кількість правопорушень, скоєних безпосередньо військовими. Такі дані повідомив т.в.о. начальника військової служби правопорядку ЗСУ Ігор Криштун на брифінгу у Києві, передає ТСН.

У Міноборони це пов'язують, в першу чергу, з мобілізацією. Як розповів Криштун, через мобілізацію до лав армії потрапив певний відсоток чоловіків з кримінальним минулим, які мають проблеми з наркотиками, алкоголем, тощо. Протягом двох років в рази збільшилась кількість військових, які самовільно лишили військові частини. Збільшилась кількість випадків нестатутних відносин, непокори, аварій, тощо.

У МОУ зазначають, що врегулювати ситуацію допоміогли ухвалені у 2015 році норми законів щодо посилення відповідальності військовослужбовців, збільшення термінів та надання повноважень командирам складати протоколи про правопорушення. Таких протоколів за два роки було близько 10 тисяч.

З початку 2016 року, зазначив Криштун, ситуація помітно покращилась. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року кількість правопорушень зменшилась у 1,5-2 рази, в залежності від категорії злочину. Позитивні зрушення оборонне відомство пов'язує зі збільшенням кількості контрактних службовців і демобілізацією.

Головних дисциплінарних проблем у Міноборони виділяють три:

1. Самоходи. Відхилення військовослужбовців від служби, самовільне покидання частини складає 57% від всіх порушень, скоєних військовими. За два роки спільними зусиллями різних відомств вдалося виявити близько 2000 осіб, які втекли з військової служби.

"По-перше, ми припинили злочин. А по-друге, людина, яка втекла з військової частини, вона – поза законом. Вона не може працевлаштуватися, вона не може виїхати за кордон, шукає шляхи проживання. І не факт, що вони будуть робити це у законний спосіб. Таким чином ми повернули 2000 людей до життя", - зазначає Криштун.

Особливе занепокоєння у Міноборони викликають випадки втечі зі зброєю. Як правило, такі випадки трапляються або у стані алкогольного сп'яніння, або через сімейні негаразди. Міноборони хоче посилити відповідальність за самоходи. Адже згідно з нинішнім законодавством найсуворіше за самохід караються строковики, а контрактники та демобілізовані можуть до 10 діб бути відсутніми безкарно, чим й користуються.

2. Незаконне вивезення зброї та боєприпасів. З початку проведення АТО попередили 477 випадків вивезення зброї та боєприпасів: 93 автомати, 62 гранатомети, 33 пістолети, 26 кулеметів, багато інших видів зброї та боєприпасів. По всій країні організовано роботу з попередження вивезення – на вокзалах, поштових відділеннях тощо. У Міноборони зазначили, що всіх випадків, на жаль, попередити не вдається. 

3. Зловживання алкоголем, особливо в зоні АТО. Протягом поточного року 13% правопорушень військовими скоєно у стані алкогольного сп'яніння. Військове командування проводить профілактику недопущення вживання алкоголю. Попередили 12 тисяч таких злочинів, які намагались скоїти напідпитку, з них у 90% - "відзначились" мобілізовані.

Щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин також хочуть посилити відповідальність – відповідний закон зареєстровано в Раді.

Криштун зазначив, що в Україні необхідно створити військову поліцію замість військової служби правопорядку, аби якісніше контролювати та попереджати правопорушення серед військових.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: