Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Самоходи, крадіжки зброї та алкоголь. У Міноборони назвали головні дисциплінарні проблеми армії

У оборонному відомстві зазначають, що з початку року ситуація покращилася.

В українській армії з початком АТО значно збільшилась кількість правопорушень, скоєних безпосередньо військовими. Такі дані повідомив т.в.о. начальника військової служби правопорядку ЗСУ Ігор Криштун на брифінгу у Києві, передає ТСН.

У Міноборони це пов'язують, в першу чергу, з мобілізацією. Як розповів Криштун, через мобілізацію до лав армії потрапив певний відсоток чоловіків з кримінальним минулим, які мають проблеми з наркотиками, алкоголем, тощо. Протягом двох років в рази збільшилась кількість військових, які самовільно лишили військові частини. Збільшилась кількість випадків нестатутних відносин, непокори, аварій, тощо.

У МОУ зазначають, що врегулювати ситуацію допоміогли ухвалені у 2015 році норми законів щодо посилення відповідальності військовослужбовців, збільшення термінів та надання повноважень командирам складати протоколи про правопорушення. Таких протоколів за два роки було близько 10 тисяч.

З початку 2016 року, зазначив Криштун, ситуація помітно покращилась. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року кількість правопорушень зменшилась у 1,5-2 рази, в залежності від категорії злочину. Позитивні зрушення оборонне відомство пов'язує зі збільшенням кількості контрактних службовців і демобілізацією.

Головних дисциплінарних проблем у Міноборони виділяють три:

1. Самоходи. Відхилення військовослужбовців від служби, самовільне покидання частини складає 57% від всіх порушень, скоєних військовими. За два роки спільними зусиллями різних відомств вдалося виявити близько 2000 осіб, які втекли з військової служби.

"По-перше, ми припинили злочин. А по-друге, людина, яка втекла з військової частини, вона – поза законом. Вона не може працевлаштуватися, вона не може виїхати за кордон, шукає шляхи проживання. І не факт, що вони будуть робити це у законний спосіб. Таким чином ми повернули 2000 людей до життя", - зазначає Криштун.

Особливе занепокоєння у Міноборони викликають випадки втечі зі зброєю. Як правило, такі випадки трапляються або у стані алкогольного сп'яніння, або через сімейні негаразди. Міноборони хоче посилити відповідальність за самоходи. Адже згідно з нинішнім законодавством найсуворіше за самохід караються строковики, а контрактники та демобілізовані можуть до 10 діб бути відсутніми безкарно, чим й користуються.

2. Незаконне вивезення зброї та боєприпасів. З початку проведення АТО попередили 477 випадків вивезення зброї та боєприпасів: 93 автомати, 62 гранатомети, 33 пістолети, 26 кулеметів, багато інших видів зброї та боєприпасів. По всій країні організовано роботу з попередження вивезення – на вокзалах, поштових відділеннях тощо. У Міноборони зазначили, що всіх випадків, на жаль, попередити не вдається. 

3. Зловживання алкоголем, особливо в зоні АТО. Протягом поточного року 13% правопорушень військовими скоєно у стані алкогольного сп'яніння. Військове командування проводить профілактику недопущення вживання алкоголю. Попередили 12 тисяч таких злочинів, які намагались скоїти напідпитку, з них у 90% - "відзначились" мобілізовані.

Щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин також хочуть посилити відповідальність – відповідний закон зареєстровано в Раді.

Криштун зазначив, що в Україні необхідно створити військову поліцію замість військової служби правопорядку, аби якісніше контролювати та попереджати правопорушення серед військових.

Залиште свій коментар

Вибір редакції