Санітарні кабінки та аудіодоріжки на планшетах: в Україні вперше працювали три дільниці для людей з інвалідністю

Дата публікації
Перегляди
256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Санітарні кабінки та аудіодоріжки на планшетах: в Україні вперше працювали три дільниці для людей з інвалідністю

Фото: УНІАН

У тестовому режимі працювали три дільниці у Києві, Білій Церкві та Троянівці, що на Волині.

В Україні вперше працювали виборчі дільниці для людей з інвалідністю. Але лише - три, хоча таких охочих проголосувати майже 3 мільйона осіб. Досі на дільницях бракує елементарних пандусів чи під'їздів, кажуть у громадській ініціативі "Боротьба за права", завдяки якій і запрацювали зразкові ТВК. Їхньою метою, в першу чергу, є привертання уваги до проблеми.

Як у майбутньому вирішуватимуть це питання - йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Із народження Юлія Сачук має зір не більш ніж 3%, але жалітися не звикла - на дільницю у день виборів пішла сама, без супроводу. Водночас вона розповідає: "Скористатися своїми виборчими правами людям з інвалідністю насправді в Україні дуже важко. Тому люди часто віддають перевагу тому, щоб просто не голосувати".

А у Кам'янському Дніпропетровської області Тетяна Герасимова із подругою приїхали на дільницю, та в списках їх не було. Вони два місяці зверталися з листами, аби їх перевели сюди, адже в їхньому ТВК немає нормального під'їзду, а до кабінок дістатися можна хіба на руках.

Член ЦВК Сергій Постівний пояснює, що переважно дільниці розміщені в закладах освіти, охорони здоров'я, чи комунальних, які побудовані досить давно. Державні будівельні норми мали на той час мали зовсім інші вимоги, питання доступності там так детально не розглядалося.

Але нині положеннями Виборчого кодексу чітко передбачено, що до 2025 року всі дільниці мають бути забезпечені як архітектурно, так і технічно базою для голосування усіх категорій людей з інвалідністю.

Тому і погодилися на тестову роботу трьох дільниць у Києві, Білій Церкві та Троянівці, що на Волині, які організували волонтери, врахувавши потреби людей з інвалідністю.

Так, на цих дільницях були вказівники із великим шрифтом, пандуси, а в середині - програми кандидатів як текстово, так і аудіодоріжками на планшетах. Вони ж і для комунікації з людьми з порушеннями слуху.

Крім того, санітарна кабінка тут теж облаштована, чого майже у 100% бракує дільницям, кажуть організатори проєкту "За доступні вибори".

Згідно з опитуваннями, 74% людей з інвалідністю голосували на дільницях. А це майже 3 мільйони людей. Їхні голоси були враховані лише завдяки їхній наполегливості та терпінню до всіх перепон.

В Україні вперше працювали виборчі дільниці для людей з інвалідністю

В Україні вперше працювали виборчі дільниці для людей з інвалідністю

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вибори
Дата публікації
Перегляди
256
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація